Program for Svenska Öppna Masters SM 2018
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Söndag 25/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Öppna Masters-SM (25m) 2018 |
|
Utskriftsdatum |
24 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
20:43 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar |
Finaler (24) |
Beräknad start 10:31 |
Heat 1 (24) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
637 |
2 |
Nils Wahlberg |
1943 |
75-79 |
SPIF SF |
|
25m |
1:19.76 |
625 |
3 |
Håkan Bengtsson |
1942 |
75-79 |
SPIF SF |
|
25m |
1:26.56 |
662 |
4 |
Hans Lindström |
1937 |
80-84 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:47.00 |
600 |
5 |
Peter Bergengren |
1938 |
80-84 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:17.70 |
605 |
6 |
Erik Forslund |
1937 |
80-84 |
HELLAS SK |
|
50m |
1:32.06 |
251 |
7 |
Tamas Borossy |
1928 |
90-94 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
2:23.28 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Thomas Jansson |
1953 |
65-69 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:12.35 |
136 |
2 |
Leonard Bielicz |
1951 |
65-69 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:00.37 |
713 |
3 |
Göran Gunnerling |
1952 |
65-69 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.16 |
706 |
4 |
Lennart Lindbom |
1948 |
70-74 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:41.10 |
609 |
5 |
Bo Ljungberg |
1945 |
70-74 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:11.82 |
143 |
6 |
Hans Eriksson |
1945 |
70-74 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:07.62 |
606 |
7 |
Kjell Hanserius |
1947 |
70-74 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:10.15 |
74 |
8 |
Ulf Gabrielsson |
1948 |
70-74 |
SS04 |
|
25m |
1:12.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
521 |
3 |
Lars Ekdahl |
1954 |
60-64 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.54 |
96 |
4 |
Anders Engstrand |
1958 |
60-64 |
DANDERYD |
|
25m |
1:10.56 |
604 |
5 |
Bo Fogelberg |
1957 |
60-64 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:11.14 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
654 |
1 |
Mats Dänsel |
1957 |
60-64 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:10.22 |
239 |
2 |
Bo Almqvist |
1958 |
60-64 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:07.52 |
372 |
3 |
Conny Mindemark |
1957 |
60-64 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:04.61 |
150 |
4 |
Karl Justh |
1957 |
60-64 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:03.44 |
722 |
5 |
Per Lindqvist |
1955 |
60-64 |
UPSALA S |
|
25m |
1:04.00 |
205 |
6 |
Björn Johansson |
1958 |
60-64 |
HS |
|
25m |
1:05.52 |
140 |
7 |
Glen Christiansen |
1957 |
60-64 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.97 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
522 |
3 |
Peter Karlsson |
1963 |
55-59 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:20.74 |
523 |
4 |
Håkan Quist |
1961 |
55-59 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:12.67 |
80 |
5 |
Lars Reuterskiöld |
1963 |
55-59 |
SS04 |
|
25m |
1:13.54 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
7 |
1 |
Fredrik Månsson |
1962 |
55-59 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:09.05 |
110 |
2 |
Stefan Andersson |
1960 |
55-59 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.11 |
71 |
3 |
Jörgen Tisell |
1961 |
55-59 |
SS04 |
|
25m |
1:06.81 |
394 |
4 |
Ragnar Svensson |
1960 |
55-59 |
S 77 |
|
25m |
1:05.27 |
688 |
5 |
Magnus Bornevi |
1963 |
55-59 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:06.76 |
2 |
6 |
Jan Pettersson |
1959 |
55-59 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:08.01 |
264 |
7 |
Eric Sjöström |
1959 |
55-59 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:08.91 |
553 |
8 |
Raimo Huhtala |
1960 |
55-59 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Robert Jakubek |
1959 |
55-59 |
HS |
|
25m |
1:04.58 |
633 |
2 |
Harri Mossmyr |
1962 |
55-59 |
SPIF SF |
|
25m |
1:03.14 |
665 |
3 |
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
55-59 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:01.10 |
655 |
4 |
Anders Haglund |
1961 |
55-59 |
SK NEPTUN |
|
25m |
57.05 |
635 |
5 |
Joakim Sjöholm |
1963 |
55-59 |
SPIF SF |
|
25m |
57.29 |
653 |
6 |
Dave Schardt |
1959 |
55-59 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:02.17 |
556 |
7 |
Peter Norrmén |
1960 |
55-59 |
ÖSA |
|
25m |
1:04.09 |
144 |
8 |
Jörgen Erixon |
1960 |
55-59 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
612 |
3 |
Stefan Sundström |
1967 |
50-54 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:13.13 |
120 |
4 |
Mikael Svahn |
1967 |
50-54 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.46 |
361 |
5 |
Ulf Eriksson |
1965 |
50-54 |
NKK |
|
25m |
1:12.90 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
410 |
2 |
Jonas Törnqvist |
1965 |
50-54 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.52 |
26 |
3 |
Peter Håkansson |
1965 |
50-54 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.50 |
170 |
4 |
Torbjörn Wolffram |
1964 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:05.15 |
218 |
5 |
Stefan Nyander |
1967 |
50-54 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.51 |
256 |
6 |
Pontus Göransson |
1967 |
50-54 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:07.23 |
331 |
7 |
Johan Andrén |
1968 |
50-54 |
MASS |
|
25m |
1:10.08 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
449 |
1 |
Anders Dannqvist |
1968 |
50-54 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:02.01 |
529 |
2 |
Fredrik Björn |
1966 |
50-54 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:00.63 |
680 |
3 |
Ragnar Agnell |
1967 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
25m |
58.03 |
539 |
4 |
Ola Söderberg |
1966 |
50-54 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
55.08 |
24 |
5 |
Harald Kruger |
1967 |
50-54 |
TÄBY SIM |
|
25m |
56.39 |
35 |
6 |
Jari Dahl |
1968 |
50-54 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:00.39 |
630 |
7 |
Karsten Ferm |
1968 |
50-54 |
SPIF SF |
|
25m |
1:01.73 |
145 |
8 |
Anders Gahm |
1966 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
726 |
3 |
Thomas Sestan |
1969 |
45-49 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:15.00 |
714 |
4 |
Sture Lantz |
1971 |
45-49 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.83 |
117 |
5 |
Robert Malmström |
1971 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.43 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
429 |
2 |
Patrik Newsham |
1971 |
45-49 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:07.72 |
133 |
3 |
Christer Abrahamsson |
1972 |
45-49 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:06.14 |
715 |
4 |
Bengt Olsson |
1970 |
45-49 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.41 |
483 |
5 |
Pär Angerfelt |
1973 |
45-49 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:05.78 |
395 |
6 |
Nicklas Täck |
1973 |
45-49 |
S 77 |
|
25m |
1:06.25 |
585 |
7 |
Tomas Persson |
1973 |
45-49 |
HK SIM |
|
25m |
1:10.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
507 |
1 |
Patrik Svensson |
1970 |
45-49 |
VARBERG |
|
25m |
1:03.53 |
473 |
2 |
Niklas Wolkert |
1971 |
45-49 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:03.04 |
216 |
3 |
Petter Lindh |
1972 |
45-49 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.79 |
392 |
4 |
Johan Meurling |
1973 |
45-49 |
S 77 |
|
25m |
1:02.51 |
260 |
5 |
Pierre Leander |
1973 |
45-49 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:02.58 |
5 |
6 |
Magnus Du Rietz |
1969 |
45-49 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:02.80 |
373 |
7 |
Ulf Tjärnström |
1973 |
45-49 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:03.41 |
257 |
8 |
Romain Haettel |
1970 |
45-49 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:03.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Lennart Norrby |
1970 |
45-49 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:00.34 |
676 |
2 |
Håkan Agnell |
1970 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
59.88 |
671 |
3 |
Andreas Taflin |
1973 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
55.41 |
215 |
4 |
Joakim Holmquist |
1969 |
45-49 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
53.67 |
317 |
5 |
Hasse Nilsson |
1969 |
45-49 |
MKK |
|
25m |
54.85 |
481 |
6 |
Roger Andrée |
1971 |
45-49 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
59.34 |
72 |
7 |
Thiemo Voigt |
1970 |
45-49 |
SS04 |
|
25m |
59.97 |
405 |
8 |
Sixten Jansson |
1971 |
45-49 |
SKURU IK |
|
25m |
1:01.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
Carl Magnus Helin |
1976 |
40-44 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:08.12 |
557 |
3 |
Andreas Rilvén |
1977 |
40-44 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.22 |
464 |
4 |
Reine Johansson |
1976 |
40-44 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:04.30 |
682 |
5 |
Michael Lundin |
1974 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:06.20 |
520 |
6 |
Tony Darvå |
1976 |
40-44 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:07.64 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
593 |
1 |
Fredrik Olsson |
1975 |
40-44 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:03.42 |
138 |
2 |
André Bodin |
1976 |
40-44 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.40 |
333 |
3 |
Anders Höglund |
1974 |
40-44 |
MASS |
|
25m |
1:01.50 |
78 |
4 |
Lars Pettersson |
1974 |
40-44 |
SS04 |
|
25m |
1:00.44 |
319 |
5 |
Karl Sommarström |
1974 |
40-44 |
MKK |
|
25m |
1:00.62 |
233 |
6 |
Kristoffer Schilbach |
1975 |
40-44 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:01.63 |
729 |
7 |
Håkan Jöngren |
1975 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:02.67 |
431 |
8 |
Tommie Nilsson |
1978 |
40-44 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:03.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
75 |
1 |
Stefan Behring |
1974 |
40-44 |
SS04 |
|
25m |
58.94 |
415 |
2 |
Przemyslaw Kucharczyk |
1978 |
40-44 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
57.74 |
486 |
3 |
Klaes Persson |
1974 |
40-44 |
TÖREBODA |
|
25m |
56.37 |
73 |
4 |
Mikael Lennehag |
1974 |
40-44 |
SS04 |
|
25m |
55.80 |
14 |
5 |
Oyvind Martin Hasle |
1977 |
40-44 |
Varg, IL |
|
25m |
56.20 |
386 |
6 |
Lenny Persson |
1977 |
40-44 |
SK RAN |
|
25m |
57.17 |
42 |
7 |
Johan Carlén |
1976 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
25m |
58.30 |
36 |
8 |
Tor Wildenstam |
1975 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
25m |
59.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
Tommy Larsson |
1979 |
35-39 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:09.16 |
694 |
4 |
Andreas Jonerholm |
1981 |
35-39 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.35 |
611 |
5 |
Jonny Reichwald |
1980 |
35-39 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:09.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
504 |
2 |
Hannes Boholm |
1983 |
35-39 |
VARBERG |
|
25m |
1:03.22 |
15 |
3 |
Jonas Leversen |
1980 |
35-39 |
Varg, IL |
|
25m |
1:02.50 |
587 |
4 |
Stefan Barbunopulos |
1981 |
35-39 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:00.39 |
472 |
5 |
Gustaf Wahlberg |
1981 |
35-39 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:00.74 |
287 |
6 |
David Lindahl |
1982 |
35-39 |
LASS |
|
25m |
1:02.66 |
555 |
7 |
Patrik Noll |
1980 |
35-39 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.52 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
516 |
1 |
Erik Severin |
1980 |
35-39 |
VÄSBY SS |
|
25m |
57.58 |
419 |
2 |
Robert Grynner |
1983 |
35-39 |
SKK |
|
25m |
57.48 |
311 |
3 |
Tobias Lindbom |
1979 |
35-39 |
MKK |
|
25m |
55.15 |
11 |
4 |
Håkon Skaarud Karlsen |
1979 |
35-39 |
Varg, IL |
|
25m |
54.41 |
534 |
5 |
Martin Harlenbäck |
1983 |
35-39 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
54.76 |
305 |
6 |
Jonas Falk |
1979 |
35-39 |
MKK |
|
25m |
56.62 |
515 |
7 |
Patrik Knudsen |
1981 |
35-39 |
VÄSBY SS |
|
25m |
57.55 |
533 |
8 |
Pär Gustavsson |
1979 |
35-39 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
59.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
299 |
1 |
Andreas Steijner |
1988 |
30-34 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:17.91 |
510 |
2 |
Fredrik Lindgren |
1984 |
30-34 |
WISBY SS |
|
25m |
1:03.41 |
100 |
3 |
Gustaf Toll |
1985 |
30-34 |
DANDERYD |
|
25m |
57.40 |
179 |
4 |
Rickard Berglund |
1987 |
30-34 |
GÖTEBORG |
|
25m |
55.37 |
88 |
5 |
Andreas Welander |
1985 |
30-34 |
DANDERYD |
|
25m |
55.37 |
147 |
6 |
Toni Hastenpflug |
1988 |
30-34 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.09 |
679 |
7 |
Jonas Elfström |
1985 |
30-34 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:08.33 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
231 |
1 |
Leo Sepp Mattsson |
1989 |
25-29 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:04.67 |
148 |
2 |
Christian Helgesson |
1989 |
25-29 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:03.66 |
70 |
3 |
Georgi Olentsenko |
1990 |
25-29 |
SS04 |
|
25m |
1:01.65 |
288 |
4 |
Daniel Pettersson |
1991 |
25-29 |
LASS |
|
25m |
1:00.66 |
226 |
5 |
Viktor Arnesson |
1990 |
25-29 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:01.11 |
13 |
6 |
Espen Hhaugen |
1991 |
25-29 |
Varg, IL |
|
25m |
1:02.20 |
530 |
7 |
Hampus Carlsson |
1989 |
25-29 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:03.80 |
712 |
8 |
Oskar Altzar |
1992 |
25-29 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:05.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
567 |
1 |
Emil Gilliusson |
1993 |
25-29 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
56.61 |
12 |
2 |
Odin S Normann |
1992 |
25-29 |
Varg, IL |
|
25m |
56.50 |
162 |
3 |
Thomas Reux |
1991 |
25-29 |
GÖTEBORG |
|
25m |
55.59 |
404 |
4 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
25-29 |
S 02 |
|
25m |
54.81 |
465 |
5 |
Simon Lund |
1989 |
25-29 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
55.11 |
111 |
6 |
Philip Burridge |
1989 |
25-29 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
55.87 |
531 |
7 |
Filip Christensson |
1991 |
25-29 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
56.52 |
681 |
8 |
Simon Alm-Liljevall |
1991 |
25-29 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:00.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
Maximilian Stiefel |
1994 |
20-24 |
SS04 |
|
25m |
1:11.07 |
329 |
3 |
Isak Svensson |
1997 |
20-24 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:02.55 |
470 |
4 |
Marcus Stridfäldt |
1995 |
20-24 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
54.89 |
469 |
5 |
Marcus Stolt |
1995 |
20-24 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
58.21 |
357 |
6 |
Martin Ahlgren |
1997 |
20-24 |
NKK |
|
25m |
1:03.48 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
24 mars 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
20:43 |
|