Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
12 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 400m Medley Herrer |
Indledende (3) |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
50m |
4:46.28 |
106 |
2 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
4:45.79 |
422 |
3 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
9733AH |
AGF |
|
50m |
4:45.31 |
21 |
4 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
50m |
4:44.45 |
227 |
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
4:44.84 |
310 |
6 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
50m |
4:45.54 |
480 |
7 |
Heine Reime Løge |
1999 |
|
BRYNE |
|
50m |
4:45.97 |
27 |
8 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:47.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:42.20 |
58 |
2 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
4:38.59 |
447 |
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
4:31.33 |
489 |
4 |
Alvi Hjelm |
1996 |
9665AG |
SSF |
|
50m |
4:26.71 |
435 |
5 |
Alexander Mundt |
1994 |
9477AC |
HERLEV |
|
50m |
4:29.03 |
81 |
6 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
50m |
4:35.59 |
29 |
7 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
4:40.31 |
272 |
8 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
4:43.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:41.90 |
355 |
2 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:37.82 |
24 |
3 |
Nikola Trajkovic |
1994 |
|
UMBC |
|
50m |
4:30.48 |
52 |
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
4:25.36 |
207 |
5 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
4:28.36 |
90 |
6 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
9707AG |
ESBJERG |
|
50m |
4:35.14 |
479 |
7 |
Jon Jøntvedt |
2003 |
|
BRYNE |
|
50m |
4:38.73 |
285 |
8 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
4:43.02 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:02 |
|