Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 1600
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
22 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 17:55 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
25m |
|
47 |
2 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
1:37.56 |
214 |
3 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:32.56 |
267 |
4 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:31.66 |
62 |
5 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
25m |
1:32.36 |
204 |
6 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
25m |
1:33.02 |
237 |
7 |
Nicklas Plank |
2004 |
0463AN |
TUNE |
|
25m |
|
233 |
8 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
25m |
1:30.22 |
150 |
2 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.44 |
51 |
3 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
1:27.58 |
30 |
4 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.71 |
83 |
5 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.89 |
139 |
6 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:27.78 |
117 |
7 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
25m |
1:29.37 |
195 |
8 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
25m |
1:30.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
1:25.70 |
379 |
2 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
25m |
1:24.37 |
40 |
3 |
Frederik Scheby Petersen |
2004 |
0491AH |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.04 |
292 |
4 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.32 |
372 |
5 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.32 |
134 |
6 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.23 |
381 |
7 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
25m |
1:24.77 |
253 |
8 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
1:26.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:22.11 |
86 |
2 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
0449AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.62 |
207 |
3 |
Rasmus Warberg |
2004 |
0477AA |
KVIK |
|
25m |
1:21.14 |
161 |
4 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.58 |
336 |
5 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
A6 |
|
25m |
1:20.98 |
57 |
6 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
1:21.23 |
244 |
7 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:22.02 |
215 |
8 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:22.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Esben Rasmussen |
2004 |
0413AJ |
VEST |
|
25m |
1:20.11 |
118 |
2 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
1:19.80 |
412 |
3 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:19.02 |
80 |
4 |
Silas Fessel |
2004 |
0467AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.26 |
238 |
5 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
TUNE |
|
25m |
1:18.55 |
45 |
6 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2004 |
0537AI |
NÆSTVED |
|
25m |
1:19.36 |
286 |
7 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.98 |
125 |
8 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
410 |
1 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:17.91 |
189 |
2 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
25m |
1:17.64 |
193 |
3 |
Oscar Kroos |
2004 |
0459AF |
KVIK |
|
25m |
1:17.22 |
360 |
4 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.89 |
231 |
5 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
25m |
1:16.92 |
365 |
6 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
1:17.31 |
245 |
7 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.65 |
371 |
8 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:15.56 |
188 |
2 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
1:14.15 |
225 |
3 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
25m |
1:12.04 |
337 |
4 |
Anders Kousgard Kortegaar |
2004 |
0471AB |
A6 |
|
25m |
1:09.89 |
289 |
5 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.93 |
293 |
6 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.25 |
407 |
7 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
1:15.01 |
25 |
8 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:15.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 april 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:26 |
|