Ohjelma Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 16.30
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
366 |
1 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
1:00.96 |
71 |
2 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
1:00.81 |
156 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.14 |
375 |
4 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
59.79 |
28 |
5 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GTI |
|
50m |
59.84 |
178 |
6 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.21 |
134 |
7 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:00.93 |
117 |
8 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
58.57 |
331 |
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
58.13 |
90 |
3 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
50m |
57.59 |
389 |
4 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
56.84 |
339 |
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
LYNGBY |
|
50m |
56.86 |
340 |
6 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
57.72 |
64 |
7 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
58.50 |
108 |
8 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
58.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|