Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 16.30
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
55.72 |
233 |
2 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
55.40 |
34 |
3 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
50m |
54.90 |
331 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
54.74 |
57 |
5 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
54.87 |
375 |
6 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
55.34 |
192 |
7 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
55.61 |
79 |
8 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
55.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
54.39 |
388 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
50m |
54.34 |
386 |
3 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
54.27 |
166 |
4 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
53.76 |
344 |
5 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
54.07 |
394 |
6 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
54.30 |
271 |
7 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
54.38 |
340 |
8 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
54.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|