Program för Øst Junior/senior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Søndag kl. 09.00
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
239 |
3 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:09.54 |
10 |
4 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
JYLLINGE |
|
50m |
1:06.82 |
58 |
5 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
1:07.13 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
1:05.84 |
120 |
2 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.99 |
441 |
3 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:04.70 |
112 |
4 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.60 |
369 |
5 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:04.62 |
151 |
6 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.84 |
206 |
7 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.46 |
243 |
8 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
1:06.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
1:04.10 |
426 |
2 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:03.92 |
3 |
3 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
1:03.62 |
111 |
4 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.41 |
219 |
5 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
VEST |
|
50m |
1:03.53 |
194 |
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.74 |
13 |
7 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
1:03.94 |
168 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
1:03.27 |
342 |
2 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.26 |
278 |
3 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.94 |
248 |
4 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
1:02.80 |
437 |
5 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.83 |
203 |
6 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:03.07 |
368 |
7 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:03.27 |
269 |
8 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:03.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.50 |
103 |
2 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.36 |
95 |
3 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
1:02.23 |
150 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.73 |
69 |
5 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:02.01 |
158 |
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.29 |
433 |
7 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.39 |
101 |
8 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
430 |
1 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:00.94 |
338 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.11 |
263 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
59.62 |
21 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
56.52 |
70 |
5 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
FARUM |
|
50m |
57.87 |
163 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.01 |
17 |
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
50m |
1:00.90 |
132 |
8 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:01.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.94 |
130 |
2 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:00.05 |
221 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
59.12 |
443 |
4 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
HOLBÆK |
|
50m |
55.54 |
387 |
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
57.03 |
39 |
6 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
59.77 |
352 |
7 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:00.85 |
432 |
8 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:01.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.93 |
377 |
2 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
50m |
1:00.01 |
190 |
3 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
58.80 |
444 |
4 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
TRITON B |
|
50m |
55.09 |
398 |
5 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
56.71 |
364 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
59.77 |
128 |
7 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:00.40 |
145 |
8 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:01.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|