Ohjelma Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 09.00
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:40.44 |
426 |
2 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:39.21 |
11 |
3 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
50m |
2:38.04 |
255 |
4 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
50m |
2:37.04 |
335 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:37.76 |
19 |
6 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
50m |
2:38.90 |
285 |
7 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:39.50 |
242 |
8 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
2:43.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
2:36.54 |
45 |
2 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
2:35.75 |
296 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
2:35.03 |
47 |
4 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
50m |
2:34.23 |
185 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.47 |
220 |
6 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
2:35.33 |
139 |
7 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:36.33 |
48 |
8 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
50m |
2:36.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
HERLEV |
|
50m |
2:34.13 |
151 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.93 |
95 |
3 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
2:33.66 |
367 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
ROSKILDE |
|
50m |
2:33.24 |
223 |
5 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
50m |
2:33.25 |
281 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:33.77 |
323 |
7 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:34.01 |
49 |
8 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
2:34.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:32.38 |
122 |
2 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:32.06 |
187 |
3 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.36 |
62 |
4 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
2:30.75 |
231 |
5 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
50m |
2:31.34 |
55 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
2:31.81 |
221 |
7 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
2:32.10 |
89 |
8 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
HERLEV |
|
50m |
2:32.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:29.56 |
132 |
2 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:27.57 |
56 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
2:25.03 |
155 |
4 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:22.17 |
160 |
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
2:22.99 |
435 |
6 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:25.94 |
190 |
7 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
2:28.53 |
53 |
8 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:30.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
2:28.77 |
384 |
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
2:27.46 |
361 |
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:24.31 |
154 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.99 |
40 |
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:22.98 |
159 |
6 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:25.92 |
352 |
7 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:28.38 |
347 |
8 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:30.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
50m |
2:28.55 |
140 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
2:26.09 |
176 |
3 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:23.65 |
385 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:19.53 |
153 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:22.70 |
383 |
6 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:25.32 |
163 |
7 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.74 |
326 |
8 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|