Program för Øst Junior/senior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 332 | Elmgreen Andreas Kaas | 1999 | LYNGBY | 9903AA | 50 m | 55.84 | |
2 | 73 | Jákupsson Magnus | 1994 | FARUM | 9403AP | 50 m | 56.33 | |
3 | 43 | Gustafson Lukas | 1999 | TRITON B | 9991AA | 50 m | 57.24 | |
4 | 395 | Rysgaard Mathias | 1998 | HOLBÆK | 9833AA | 50 m | 57.79 | |
5 | 287 | Møller Frederik O. | 1999 | HOVEDSTAD | 9935AC | 50 m | 58.22 | |
6 | 334 | Hansen Mads Ejdrup | 1999 | LYNGBY | 9971AL | 50 m | 58.34 | |
7 | 137 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 58.44 | |
8 | 331 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 58.49 | |
9 | 389 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 58.81 | |
10 | 218 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 58.99 | |
11 | 109 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 59.32 | |
12 | 291 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 59.35 | |
13 | 162 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 59.36 | |
14 | 50 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 59.50 | |
15 | 346 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 59.53 | |
16 | 85 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 50 m | 1:00.29 | |
17 | 238 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 1:00.68 | |
18 | 188 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 1:00.79 | |
19 | 434 | Pedersen Jon Riedel | 1998 | VAT CPH-MK | 9821AG | 50 m | 1:01.04 | |
20 | 61 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 1:01.16 | |
21 | 25 | Jørgensen Jacob Funch | 1999 | GTI | 9951AG | 50 m | 1:01.45 | |
22 | 192 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 50 m | 1:01.48 | |
23 | 133 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 1:01.71 | |
24 | 339 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 9955AN | 50 m | 1:02.16 | |
25 | 386 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 1:02.56 | |
26 | 57 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 50 m | 1:02.63 | |
27 | 225 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 1:02.67 | |
28 | 76 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 1:02.69 | |
29 | 252 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 1:02.69 | |
30 | 79 | Andersen Nicklas | 2001 | HELSINGE | 0171AI | 50 m | 1:02.74 | |
31 | 138 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 50 m | 1:02.77 | |
32 | 366 | Wenk Daniel Berg | 2000 | ROSKILDE | 0099AB | 50 m | 1:02.85 | |
33 | 165 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 1:03.49 | |
34 | 276 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:03.84 | |
35 | 256 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:04.24 | |
36 | 82 | Peters Andreas Gram | 2001 | HELSINGE | 0173AI | 50 m | 1:04.50 | |
37 | 321 | Rosholm Janus | 2002 | SØLLERØD | 0275AQ | 50 m | 1:04.75 | |
38 | 119 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:04.85 | |
39 | 149 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:05.09 | |
40 | 423 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 50 m | 1:05.92 | |
41 | 307 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:06.34 | |
42 | 303 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 1:06.91 | |
43 | 20 | Baltzer Mads | 2002 | GTI | 0251AG | 50 m | 1:07.45 | |
44 | 360 | Jørgensen Lucas Hagbarth | 2002 | ROSKILDE | 0225AO | 50 m | 1:08.83 | |
45 | 226 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 1:09.12 | |
46 | 431 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 1:10.47 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |