Program for Øst Junior/senior Langbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.31 2017-06-03 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:26.49 |
82 |
2 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:24.70 |
175 |
3 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:21.64 |
182 |
4 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:20.36 |
434 |
5 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:21.06 |
321 |
6 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:22.31 |
226 |
7 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:24.86 |
20 |
8 |
Mads Baltzer |
2002 |
0251AG |
GTI |
|
50m |
2:29.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:19.51 |
238 |
2 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
2:17.55 |
43 |
3 |
Lukas Gustafson |
1999 |
9991AA |
TRITON B |
|
50m |
2:13.61 |
85 |
4 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
2:12.48 |
188 |
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:13.29 |
218 |
6 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
50m |
2:15.81 |
133 |
7 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:17.82 |
318 |
8 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:19.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|