Program for Arena USO 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Pass1 försök/finaler
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
ARENA USO 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
15:45 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C |
Försök (14) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
Casper Ericsson |
2005 |
AR8505 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
47.22 |
181 |
4 |
Hugo Johansson |
2005 |
AQ6505 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
36.95 |
160 |
5 |
Simon Olofsson |
2007 |
AA0507 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
39.07 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
163 |
1 |
Viktor Olsson |
2006 |
AI2306 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
36.87 |
178 |
2 |
Pontus Grönlund |
2005 |
AF1105 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
36.10 |
306 |
3 |
Leon Rössger |
2006 |
AM5106 |
UDDEVALLA |
|
50m |
34.91 |
111 |
4 |
Måns Bengtsson |
2006 |
AN3106 |
VARBERG |
|
25m |
33.87 |
337 |
5 |
Filip Carlqvist |
2004 |
AS7104 |
VARBERG |
|
50m |
34.29 |
307 |
6 |
Oliver Andersson |
2005 |
AQ5505 |
UDDEVALLA |
|
25m |
34.95 |
153 |
7 |
Noel Heal |
2005 |
AA5505 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
36.37 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Victor Josarp |
2006 |
AG9706 |
VARBERG |
|
25m |
33.81 |
130 |
2 |
Anton Olsson |
2004 |
AF2104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
33.10 |
310 |
3 |
Hannes Forsberg |
2004 |
AW8104 |
UDDEVALLA |
|
50m |
32.75 |
177 |
4 |
Tommy Lundberg |
2005 |
AB1305 |
VÄNERSBORG |
|
50m |
32.44 |
199 |
5 |
Marcus Östblom |
2005 |
AF2705 |
UDDEVALLA |
|
50m |
32.51 |
326 |
6 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
25m |
33.00 |
107 |
7 |
Lucas Axelsson |
2005 |
AK5705 |
VARBERG |
|
50m |
33.24 |
339 |
8 |
Willgot Malmström |
2005 |
AR7305 |
VARBERG |
|
50m |
33.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
173 |
1 |
Filip Dahlqvist |
1997 |
AR9797 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
32.00 |
327 |
2 |
Hannes Bergnell |
2006 |
AG0106 |
ELFSBORG |
|
25m |
31.70 |
196 |
3 |
Jakob Simonsson |
2005 |
AF7705 |
UDDEVALLA |
|
50m |
31.52 |
197 |
4 |
Petter Lundberg |
2005 |
AP6905 |
UDDEVALLA |
|
50m |
31.37 |
257 |
5 |
Aron Wilhelmsen |
2005 |
|
Haldens SK |
|
25m |
31.50 |
201 |
6 |
David Happe |
2006 |
AL9906 |
UDDEVALLA |
|
25m |
31.67 |
157 |
7 |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
AH1704 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
31.74 |
266 |
8 |
Adrian Nohr Vangen |
2004 |
|
Haldens SK |
|
25m |
32.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Lowe Stenberg |
2006 |
AC2506 |
ELFSBORG |
|
50m |
31.15 |
18 |
2 |
Albin Rilby |
2004 |
AP7104 |
S 02 |
|
50m |
30.74 |
105 |
3 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
25m |
30.13 |
82 |
4 |
Roque Andersson Benedet |
2004 |
AP3104 |
S 02 |
|
25m |
30.11 |
136 |
5 |
Simon Andersson |
2003 |
AM3903 |
UDDEVALLA |
|
50m |
30.12 |
100 |
6 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
25m |
30.32 |
261 |
7 |
Andreas Bigum |
2005 |
|
Haldens SK |
|
25m |
31.11 |
179 |
8 |
Felix Persson |
2000 |
AY2900 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
31.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
319 |
1 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
ELFSBORG |
|
25m |
30.01 |
203 |
2 |
Christopher Augustsson |
2005 |
|
Lambertset |
|
25m |
29.77 |
236 |
3 |
Sondre Solhøy |
2003 |
|
Lambertset |
|
25m |
29.63 |
99 |
4 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
50m |
29.49 |
104 |
5 |
Alfred Hedberg |
2004 |
AO4904 |
VARBERG |
|
50m |
29.60 |
51 |
6 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
50m |
29.67 |
150 |
7 |
Leon Heal |
2003 |
AG0103 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
29.82 |
14 |
8 |
Hampus Klebom |
2004 |
AC4504 |
S 02 |
|
25m |
30.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
260 |
1 |
Håkon Andreas Ekeroth |
2004 |
|
Haldens SK |
|
25m |
29.36 |
320 |
2 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
50m |
29.23 |
240 |
3 |
Timon Øverby |
2005 |
|
Lambertset |
|
25m |
29.07 |
231 |
4 |
Erik Ouren |
2003 |
|
Lambertset |
|
25m |
28.97 |
20 |
5 |
Kevin Chen |
2004 |
AZ2504 |
S 02 |
|
25m |
29.04 |
98 |
6 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
29.17 |
255 |
7 |
Jens-William Strand |
2003 |
|
Haldens SK |
|
25m |
29.24 |
210 |
8 |
Sebastien Fouilloux-Iaqui |
2003 |
|
Lambertset |
|
25m |
29.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
1 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
AU7703 |
VARBERG |
|
50m |
28.73 |
158 |
2 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
AH6704 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
28.27 |
129 |
3 |
Elias Robertsson |
2004 |
AE8904 |
UDDEVALLA |
|
25m |
28.02 |
29 |
4 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
27.94 |
117 |
5 |
Edwin Larsson |
2001 |
AB3501 |
UDDEVALLA |
|
25m |
28.01 |
133 |
6 |
Albin Hanson |
2003 |
AM1903 |
UDDEVALLA |
|
50m |
28.07 |
32 |
7 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
25m |
28.56 |
256 |
8 |
Andreas Forsstrom |
2002 |
|
Haldens SK |
|
25m |
28.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Thomas Aksnes |
2003 |
|
Haldens SK |
|
25m |
27.88 |
282 |
2 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
27.83 |
259 |
3 |
Arthur Dahl |
2003 |
|
Haldens SK |
|
25m |
27.67 |
141 |
4 |
Eddie Dahlström |
2004 |
AW0304 |
UDDEVALLA |
|
25m |
27.55 |
116 |
5 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
25m |
27.56 |
10 |
6 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
S 02 |
|
25m |
27.83 |
16 |
7 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
25m |
27.87 |
227 |
8 |
Yuk Pooi Oscar Lui |
2003 |
|
Lambertset |
|
25m |
27.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
27.48 |
235 |
2 |
Sander Singsaas |
2004 |
|
Lambertset |
|
25m |
27.24 |
21 |
3 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
27.15 |
280 |
4 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
25m |
27.07 |
285 |
5 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
25m |
27.09 |
274 |
6 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
ELFSBORG |
|
25m |
27.18 |
291 |
7 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
27.31 |
258 |
8 |
Mathias Gundrosen |
2001 |
|
Haldens SK |
|
25m |
27.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
SS04 |
|
25m |
26.93 |
30 |
2 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
26.86 |
124 |
3 |
Charlie Tranberg |
2002 |
AK5102 |
UDDEVALLA |
|
25m |
26.74 |
40 |
4 |
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
SS04 |
|
25m |
26.45 |
370 |
5 |
Viktor Forafonov |
2002 |
|
Bærum |
|
25m |
26.45 |
376 |
6 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
Bærum |
|
25m |
26.78 |
41 |
7 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
SS04 |
|
50m |
26.91 |
263 |
8 |
Sander Aalbu |
2001 |
|
Haldens SK |
|
25m |
27.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
372 |
1 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
|
Bærum |
|
25m |
26.16 |
383 |
2 |
Agmund Riiser |
2001 |
|
Bærum |
|
25m |
25.70 |
218 |
3 |
Kevin Khuu |
2002 |
|
Lambertset |
|
25m |
24.86 |
204 |
4 |
Jolann Bovey |
1996 |
|
Lambertset |
|
25m |
23.71 |
273 |
5 |
Elliot Olsson |
1999 |
AD2799 |
ELFSBORG |
|
25m |
24.42 |
378 |
6 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
|
Bærum |
|
25m |
25.60 |
127 |
7 |
Jakob Josephson |
2002 |
AN8102 |
UDDEVALLA |
|
25m |
26.00 |
12 |
8 |
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
25m |
26.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
118 |
1 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
25m |
26.16 |
232 |
2 |
Magnus Ouren |
2000 |
|
Lambertset |
|
25m |
25.64 |
239 |
3 |
Henrik Veiberg |
2001 |
|
Lambertset |
|
25m |
24.75 |
25 |
4 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
25m |
23.59 |
254 |
5 |
Christer Melberg |
2001 |
|
Haldens SK |
|
25m |
24.41 |
379 |
6 |
Anders Norheim |
2000 |
|
Bærum |
|
25m |
25.49 |
174 |
7 |
Alexander Lundberg |
2002 |
AG5302 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
25.98 |
380 |
8 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
|
Bærum |
|
25m |
26.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
1 |
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
SS04 |
|
50m |
26.04 |
253 |
2 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
|
Haldens SK |
|
25m |
25.62 |
315 |
3 |
Henrik Christiansen |
1996 |
|
Skjetten |
|
25m |
24.72 |
374 |
4 |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
|
Bærum |
|
25m |
23.00 |
275 |
5 |
Anes Cavka |
1999 |
AG9799 |
ELFSBORG |
|
25m |
23.72 |
276 |
6 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
25m |
25.33 |
202 |
7 |
Mats Andersen |
2000 |
|
Lambertset |
|
25m |
25.73 |
121 |
8 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
25m |
26.17 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
15:45 |
|