Program för Sandaredssprinten 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Sandaredssprinten 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sandared |
|
Utskriftstid |
21:31 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer A-F |
Finaler (15) |
Beräknad start 11:33 |
Heat 1 (15) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
Sally Kataoka |
2008 |
|
S 02 |
|
25m |
|
290 |
2 |
Kajsa Witthof |
2007 |
AX2407 |
KUNGÄLV |
|
25m |
|
221 |
3 |
Alva Rohman |
2007 |
AC7807 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
|
261 |
4 |
Olivia Ljungström |
2008 |
AH3408 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
|
293 |
5 |
Majken Eriksson |
2005 |
AV9605 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
177 |
1 |
Ella Pettersson |
2007 |
AZ1207 |
S 02 |
|
25m |
|
158 |
2 |
Linnea di Benedetto |
2006 |
|
S 02 |
|
25m |
|
65 |
3 |
Filippa Sundqvist |
2007 |
AZ0207 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
69 |
4 |
Olivia Staafgård |
2007 |
BE3607 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
296 |
5 |
Ida Thom |
2007 |
AF8407 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
|
178 |
6 |
Ida Brandt |
2008 |
AN5208 |
S 02 |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
259 |
1 |
Emmy Löfgren |
2002 |
BX2602 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
2:01.19 |
20 |
2 |
Juliette Erixon |
2005 |
AQ2405 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:49.15 |
278 |
3 |
Wilma Carlsson |
2005 |
BL8605 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:46.01 |
251 |
4 |
Mira Löfgren |
2005 |
AB3405 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:46.81 |
138 |
5 |
Hanna Bergman |
2005 |
BQ9205 |
S77 |
|
25m |
1:53.20 |
61 |
6 |
Zoe Kanen |
2007 |
AR2607 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
1 |
Liv Eklöv |
2007 |
AW8407 |
VARBERG |
|
25m |
1:42.21 |
248 |
2 |
Cornelia Sörqvist |
2007 |
AG6807 |
ÅMÅLS SS |
|
25m |
1:39.74 |
200 |
3 |
Evelina Hallman |
2006 |
AG8406 |
SK 1970 |
|
50m |
1:36.83 |
234 |
4 |
Melva Eriksson |
2006 |
AY1806 |
VARBERG |
|
25m |
1:38.82 |
235 |
5 |
Nova Niemi |
2007 |
AM5207 |
VARBERG |
|
25m |
1:42.06 |
254 |
6 |
Daniela Borg |
2007 |
AF6607 |
SK ALINGSÅ |
|
50m |
1:44.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Svea Klasson |
2006 |
AC4406 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:36.32 |
15 |
2 |
Sarah Nilsson |
2003 |
BN6603 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:34.37 |
130 |
3 |
Alva Anell |
2005 |
BE5405 |
S77 |
|
25m |
1:32.54 |
272 |
4 |
Emma Curlow |
2005 |
AZ3205 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:32.77 |
90 |
5 |
Felicia Anderström |
2004 |
BR2604 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:35.71 |
274 |
6 |
Bianca Havner |
2005 |
BB2205 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:36.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
168 |
1 |
Sara Avdic |
2006 |
AY0806 |
S 02 |
|
25m |
1:31.53 |
125 |
2 |
Lina Back |
2005 |
AJ7805 |
S77 |
|
50m |
1:30.06 |
5 |
3 |
Louice Lundqvist |
2003 |
AQ1403 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:29.50 |
220 |
4 |
Freja Simonsson |
2006 |
AF8406 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
1:29.82 |
222 |
5 |
Molly Östby |
2006 |
AK1806 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
1:30.20 |
50 |
6 |
Josefine Stensson |
2003 |
BM6603 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:31.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
160 |
1 |
Ida Franzén |
2006 |
AM0606 |
S 02 |
|
50m |
1:28.66 |
18 |
2 |
Sally Olsson |
2005 |
AP4405 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:28.45 |
133 |
3 |
Alice Olsson |
2006 |
AX1406 |
S77 |
|
50m |
1:28.39 |
98 |
4 |
Louise Ottosson |
2005 |
BN8405 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:28.43 |
269 |
5 |
Thea Qvarnström |
2005 |
AE1205 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:28.57 |
135 |
6 |
Elsa Gustavsson |
2006 |
AY4806 |
S77 |
|
25m |
1:28.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
132 |
1 |
Maja Edberg |
2006 |
AX7206 |
S77 |
|
25m |
1:27.80 |
253 |
2 |
Viktoria Sandwall |
2003 |
BG7203 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:26.11 |
91 |
3 |
Linnéa Brüdigam |
2005 |
BH0205 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:23.62 |
190 |
4 |
Matilda Hörder |
2004 |
AH5604 |
SK 1970 |
|
25m |
1:25.07 |
270 |
5 |
Izabelle Andersson |
2004 |
AM9204 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:27.19 |
126 |
6 |
Linnea Olofsson |
2004 |
AZ7804 |
S77 |
|
25m |
1:28.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
264 |
1 |
Linnea Andersson |
2004 |
AF7604 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:22.80 |
129 |
2 |
Frida Rångeby |
2005 |
AZ8205 |
S77 |
|
25m |
1:22.02 |
115 |
3 |
Emilia Esborn |
2003 |
AP7403 |
MASS |
|
25m |
1:20.36 |
268 |
4 |
Ebba Davidsson |
2003 |
AW1603 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:21.62 |
89 |
5 |
Emmy Dagberg |
2005 |
BH3205 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:22.67 |
27 |
6 |
Nirvana Cavka |
2004 |
BN3204 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:22.93 |
|
|
Heat 10 (15) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
Francesca Clark |
2001 |
BE1801 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:11.51 |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 11 (15) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Wilma Bergman |
2002 |
AR0202 |
S77 |
|
25m |
1:17.08 |
196 |
2 |
Matilda Hallman |
2003 |
BF7403 |
SK 1970 |
|
50m |
1:14.59 |
120 |
3 |
Lisa Bergman |
2002 |
AQ9802 |
S77 |
|
25m |
1:09.15 |
119 |
4 |
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
S77 |
|
25m |
1:13.83 |
189 |
5 |
Linnea Andersson |
2003 |
AU1403 |
SK 1970 |
|
25m |
1:16.11 |
81 |
6 |
Lina Gustafsson |
2003 |
AM9203 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:18.99 |
|
|
Heat 12 (15) (13 - 14 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Ellen Bergman |
2005 |
AJ6805 |
S77 |
|
25m |
1:21.06 |
2 |
2 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:19.43 |
191 |
3 |
Clara Sandberg |
2004 |
AH6604 |
SK 1970 |
|
25m |
1:17.56 |
46 |
4 |
Filippa Lind |
2004 |
AB7204 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:18.81 |
252 |
5 |
Hanna Andrén |
2004 |
AI3204 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:20.16 |
271 |
6 |
Elsa Kanth |
2004 |
AN9204 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:21.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
277 |
1 |
Elise Dahlberg |
2006 |
AY2806 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:24.89 |
16 |
2 |
Emmy Fjeld |
2006 |
AE6806 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:22.70 |
4 |
3 |
Agnes Holmblad |
2006 |
AA5206 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:11.49 |
26 |
4 |
Hilda Hou Vasiiliagou |
2006 |
AM3606 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:18.97 |
137 |
5 |
Emma Knauer |
2006 |
BD8806 |
S77 |
|
25m |
1:24.46 |
275 |
6 |
Maja Mcadam |
2006 |
AO0806 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:27.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Hailey Larsson |
2007 |
AK7407 |
S77 |
|
50m |
1:36.90 |
32 |
2 |
Edith Fredriksson |
2007 |
AJ7407 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:32.89 |
30 |
3 |
Ella Flyckt |
2007 |
AH7607 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:25.83 |
279 |
4 |
Maja Gustafsson |
2007 |
AO3407 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:30.25 |
175 |
5 |
Tova Axelsson |
2007 |
AY5807 |
S 02 |
|
50m |
1:33.18 |
140 |
6 |
Saga Wallin |
2007 |
AW7207 |
S77 |
|
50m |
1:37.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
55 |
1 |
Elin Billström |
2008 |
AA6608 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:49.12 |
276 |
2 |
Adiyat Coles |
2008 |
AB1808 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:41.87 |
29 |
3 |
Ellen Johansson |
2008 |
AB6208 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:29.25 |
201 |
4 |
Hilda Boman |
2008 |
AA4608 |
SK 1970 |
|
50m |
1:36.59 |
95 |
5 |
Tuva Honsberg |
2008 |
AE5208 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:44.20 |
105 |
6 |
Minnda Stude |
2008 |
AU5808 |
KUNGÄLV |
|
25m |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
21:31 |
|