Program for UGP 2 2017-2018, Ã…kersberga
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
UGP-2 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
08:11 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (15) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
479 |
2 |
Liv Colling |
2004 |
BM2804 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
502 |
3 |
Elina Szeplaky |
2004 |
BY0204 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
404 |
4 |
Amanda Sandberg |
2003 |
CC3403 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
440 |
1 |
Elise Klingh |
2005 |
AT7605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:29.20 |
21 |
2 |
Fanny Cao |
2005 |
BO8605 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:22.31 |
143 |
3 |
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
3:10.52 |
17 |
4 |
Matilda Andersson |
2004 |
BU6804 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:13.50 |
437 |
5 |
Elin Höök |
2005 |
BF0405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:22.95 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
492 |
1 |
Signe Kling |
2005 |
AT8605 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
3:07.12 |
468 |
2 |
Alexandra Ward |
2005 |
BD7605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:03.43 |
5 |
3 |
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
DANDERYD |
|
25m |
2:58.88 |
395 |
4 |
Saga Mattsson |
2004 |
BH9404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:59.01 |
380 |
5 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
BR0604 |
TÄBY SIM |
|
50m |
3:05.76 |
434 |
6 |
Cecilia Eklund |
2005 |
BF0205 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:09.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
483 |
1 |
Nathalie Galway |
2005 |
AA2205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:56.76 |
500 |
2 |
Embla Stendrake |
2005 |
AI0205 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:55.73 |
505 |
3 |
Magda Westberg |
2005 |
AT5805 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:54.07 |
23 |
4 |
Stella Finnhammar |
2005 |
AO7805 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:55.13 |
11 |
5 |
Ebba Rosander |
2005 |
BH9605 |
DANDERYD |
|
25m |
2:56.65 |
456 |
6 |
Beatrice Scuderi |
2005 |
AY5805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:58.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
8 |
1 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
2:52.80 |
372 |
2 |
Engla Ellbrant |
2004 |
AK2204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:51.99 |
441 |
3 |
Mimmi Krekula |
2003 |
AZ3403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:49.90 |
460 |
4 |
Frida Steen |
2005 |
AY1805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.36 |
486 |
5 |
Klara Isaksson |
2003 |
BI6803 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:52.65 |
325 |
6 |
Johanna Klingenstierna |
2005 |
AS1405 |
TUREBERG |
|
25m |
2:53.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
393 |
1 |
Maja Lingham |
2004 |
BC8204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:48.08 |
407 |
2 |
Emma Sommar |
2004 |
BA5604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:46.81 |
371 |
3 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:44.94 |
462 |
4 |
Clara Sundgren |
2005 |
AT0805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:45.29 |
65 |
5 |
Tuva Walnum |
2003 |
CA6403 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
2:47.55 |
55 |
6 |
Vilma Dombos |
2004 |
BI5804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
2:49.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
438 |
1 |
Lovisa Jardelid |
2005 |
AK1405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:44.39 |
9 |
2 |
Sofia Montan |
2004 |
BJ2804 |
DANDERYD |
|
25m |
2:43.55 |
369 |
3 |
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:42.94 |
452 |
4 |
Jessika Mudyna |
2004 |
AI7804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:43.51 |
450 |
5 |
Linn Melander |
2005 |
AR0205 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:43.72 |
382 |
6 |
Elina Hellgren |
2004 |
BA2404 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:44.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
459 |
1 |
Hanna Sköld |
2005 |
AP2805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.67 |
469 |
2 |
Rebecca Velin |
2004 |
AJ1204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.19 |
43 |
3 |
Emelie Sidén |
2005 |
AL9605 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:41.38 |
373 |
4 |
Clara Ersson |
2004 |
BA3204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.50 |
141 |
5 |
Tilde Pettersson |
2004 |
AD9404 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:42.41 |
446 |
6 |
Signe Lundh |
2005 |
AC5805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:42.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
54 |
1 |
Alice Dombos |
2004 |
BI7804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
2:40.02 |
379 |
2 |
Hannah Haux |
2004 |
BC3804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:38.16 |
32 |
3 |
Boel Jägerskog |
2005 |
AJ7205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:36.93 |
498 |
4 |
Nora Rönnbro |
2004 |
AU8404 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:38.03 |
508 |
5 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
BB1601 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:39.64 |
389 |
6 |
Dina Larsson |
2004 |
AN1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
315 |
1 |
Sara Arnö |
2004 |
AA1208 |
TUREBERG |
|
25m |
2:35.64 |
364 |
2 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.45 |
381 |
3 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:29.12 |
464 |
4 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
BH0602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:29.56 |
410 |
5 |
Ida Svensson |
2002 |
BR3402 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:32.63 |
60 |
6 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
2:36.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
25 |
1 |
Olivia Halfar |
2005 |
AJ4205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:28.24 |
4 |
2 |
Louise Blomqvist |
2004 |
BD2204 |
DANDERYD |
|
25m |
2:27.41 |
435 |
3 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
AS3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:25.88 |
449 |
4 |
Anna Mattila |
2004 |
BY4804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:27.10 |
367 |
5 |
Emelie Bergvall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:28.02 |
368 |
6 |
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:28.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
388 |
1 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:25.33 |
333 |
2 |
Clara Wettergren |
2002 |
AQ3802 |
TUREBERG |
|
25m |
2:24.05 |
16 |
3 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:22.97 |
472 |
4 |
Hanna Åkerman |
2004 |
AJ0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:23.82 |
30 |
5 |
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:24.35 |
439 |
6 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:25.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
328 |
1 |
Astrid Nilsson |
2003 |
AQ9403 |
TUREBERG |
|
25m |
2:22.48 |
34 |
2 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
AA3804 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:21.26 |
331 |
3 |
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
TUREBERG |
|
25m |
2:19.23 |
19 |
4 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:20.19 |
465 |
5 |
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:21.72 |
445 |
6 |
Emelie Lindström |
2003 |
AJ7403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:22.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
384 |
1 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:18.87 |
467 |
2 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:18.34 |
50 |
3 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:17.52 |
322 |
4 |
Selma Holmer |
2004 |
AM6204 |
TUREBERG |
|
25m |
2:17.76 |
45 |
5 |
Sara Strand |
2002 |
AQ1802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:18.56 |
471 |
6 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:19.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
365 |
1 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:14.37 |
385 |
2 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:10.40 |
454 |
3 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:08.70 |
317 |
4 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
25m |
2:09.63 |
20 |
5 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:11.36 |
35 |
6 |
Tilde Levander |
2000 |
AI7600 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:15.52 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
08:11 |
|