Startliste for Farum Cup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Farum Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
16 januar 2010 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer |
Finaler (16) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
366 |
2 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
50m |
|
255 |
3 |
Christoffer D. Petersen |
2001 |
|
FARUM |
|
50m |
54.95 |
479 |
4 |
Christian Kragh Jespersen |
1998 |
9881AF |
HILLERØD |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Christian Hvilshøj Hansen |
1998 |
|
FARUM |
|
50m |
48.45 |
245 |
2 |
Mathias Elmholdt |
1999 |
9961AH |
FARUM |
|
50m |
46.18 |
422 |
3 |
Jacob Cheng Milsgaard |
1998 |
9851AO |
VÆRLØSE |
|
50m |
45.24 |
419 |
4 |
Mads H. Jacobsen |
1995 |
9583AR |
VÆRLØSE |
|
50m |
45.75 |
242 |
5 |
Viktor Als-Nielsen |
1998 |
9809AC |
FARUM |
|
50m |
47.26 |
268 |
6 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
50m |
48.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Benjamin Jakobsen |
1998 |
9883AM |
VÆRLØSE |
|
50m |
42.82 |
244 |
2 |
Peter Eklund |
1997 |
9709AN |
FARUM |
|
50m |
39.98 |
414 |
3 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
VÆRLØSE |
|
50m |
37.04 |
469 |
4 |
Philip Agerskov |
1998 |
9801AJ |
HILLERØD |
|
50m |
37.86 |
276 |
5 |
Christian Aagaard |
1998 |
9817AG |
FARUM |
|
50m |
40.07 |
246 |
6 |
Magnus Grundesen |
1998 |
9807AL |
FARUM |
|
50m |
44.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
415 |
1 |
Oliver Neumann |
1998 |
9851AM |
VÆRLØSE |
|
50m |
36.48 |
229 |
2 |
Gustav Jacobsen |
1998 |
9885AL |
SOLRØD |
|
50m |
36.23 |
364 |
3 |
Sebastian Kallestrup |
1996 |
9607AA |
FR.SUND |
|
50m |
35.11 |
230 |
4 |
Anders Lippert-Hansen |
1996 |
9631AP |
SOLRØD |
|
50m |
35.47 |
274 |
5 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
36.30 |
46 |
6 |
Mads Fredbo |
1999 |
9901AB |
HELSINGE |
|
50m |
36.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Emil Brohus Nielsen |
1997 |
9719AJ |
FARUM |
|
50m |
34.89 |
483 |
2 |
Carl Juel Madsen |
1998 |
9821AF |
HILLERØD |
|
50m |
34.47 |
116 |
3 |
Patrick Rasmussen |
1997 |
9769AG |
ROSKILDE |
|
50m |
34.07 |
472 |
4 |
Mathias Esbjerg |
1996 |
9639AM |
HILLERØD |
|
50m |
34.16 |
47 |
5 |
Joachim Frimann |
1997 |
9761AE |
HELSINGE |
|
50m |
34.53 |
236 |
6 |
Mikkel Brandt Sørensen |
1996 |
|
SOLRØD |
|
50m |
34.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
33.19 |
487 |
2 |
Sebastian Sylvest |
1996 |
9611AK |
HILLERØD |
|
50m |
32.20 |
292 |
3 |
Bjørn H. Bremholm Hansen |
1996 |
9651AA |
AIF |
|
50m |
31.67 |
438 |
4 |
Christian Jacobsen |
1995 |
9509AL |
FARUM |
|
50m |
31.87 |
417 |
5 |
Mathias Petersen |
1995 |
9563AR |
VÆRLØSE |
|
50m |
32.82 |
232 |
6 |
Victor L. Munch-Jensen |
1996 |
9663AM |
SOLRØD |
|
50m |
33.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Mads Jørner |
1998 |
9891AB |
FARUM |
|
50m |
31.34 |
482 |
2 |
Frederik Høst Lorenzen |
1996 |
9655AF |
HILLERØD |
|
50m |
31.19 |
353 |
3 |
Emil Christensen |
1996 |
9635AF |
FR.SUND |
|
50m |
30.94 |
63 |
4 |
Morten Jung Westermann |
1993 |
9381AM |
HELSINGE |
|
50m |
31.05 |
114 |
5 |
Christoffer Back Petersen |
1995 |
9503AH |
ROSKILDE |
|
50m |
31.32 |
299 |
6 |
Marcus Roldgaard |
1996 |
9655AB |
AIF |
|
50m |
31.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
470 |
1 |
Stefan Blidarevic |
1996 |
9607AF |
HILLERØD |
|
50m |
30.88 |
42 |
2 |
Thorbjørn T. Peltz Bloch |
1993 |
9369AI |
HELSINGE |
|
50m |
30.49 |
324 |
3 |
Johannes E. Mariegaard |
1997 |
9743AF |
STT |
|
50m |
30.22 |
106 |
4 |
Oliver Hjeresen |
1995 |
9509AH |
ROSKILDE |
|
50m |
30.48 |
44 |
5 |
David Damhus |
1994 |
9457AB |
HELSINGE |
|
50m |
30.79 |
272 |
6 |
Jonas Lagerbon Olsson |
1995 |
9521AE |
FARUM |
|
50m |
30.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Nikolaj Bertelsen |
1996 |
9671AJ |
VI39 |
|
50m |
29.99 |
328 |
2 |
Benjamin S. Tollundgaard |
1996 |
9605AK |
STT |
|
50m |
29.59 |
410 |
3 |
Jeppe Nejlund |
1993 |
9303AA |
VÆRLØSE |
|
50m |
29.46 |
345 |
4 |
Malthe Vestergaard |
1995 |
9535AB |
GSK |
|
50m |
29.59 |
325 |
5 |
Peter Nilsson |
1996 |
9687AE |
STT |
|
50m |
29.91 |
306 |
6 |
Harald Bjørndal Hersted |
1994 |
9441AI |
VI39 |
|
50m |
30.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Lars Elsborg |
1994 |
9419AC |
VÆRLØSE |
|
50m |
29.29 |
104 |
2 |
Martin Friis |
1994 |
9443AA |
ROSKILDE |
|
50m |
29.20 |
451 |
3 |
Alexander Grønfeldt |
1994 |
9439AK |
HILLERØD |
|
50m |
28.99 |
454 |
4 |
Casper Holbæk |
1992 |
9285AE |
HILLERØD |
|
50m |
29.07 |
330 |
5 |
Anton Andersen |
1995 |
9521AK |
GSK |
|
50m |
29.21 |
323 |
6 |
Lasse Jørgensen |
1996 |
9697AB |
STT |
|
50m |
29.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Mikkel Møller Jensen |
1995 |
9559AD |
GSK |
|
50m |
28.87 |
446 |
2 |
Miki Mørck Taagholt |
1994 |
9427AI |
FARUM |
|
50m |
28.61 |
289 |
3 |
Martin Lund Djurhuus |
1995 |
9527AB |
AIF |
|
50m |
28.46 |
490 |
4 |
Martin Bastiansen |
1993 |
9387AI |
FARUM |
|
50m |
28.52 |
240 |
5 |
Kristian M. Wood-Kurland |
1994 |
9411AQ |
SOLRØD |
|
50m |
28.83 |
440 |
6 |
Kasper Emil Nielsen |
1995 |
9537AJ |
FARUM |
|
50m |
28.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Sebastian Merrildgaard |
1995 |
9559AH |
GTI |
|
50m |
28.39 |
362 |
2 |
Rune Fyrstenborg |
1994 |
9491AD |
FR.SUND |
|
50m |
28.03 |
60 |
3 |
Christian Røssel |
1995 |
9525AN |
HELSINGE |
|
50m |
27.87 |
205 |
4 |
Mads Kildholt |
1994 |
9485AC |
GTI |
|
50m |
27.96 |
113 |
5 |
Morten Voigt Larsen |
1995 |
9525AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
28.27 |
119 |
6 |
Mads Albæk Sørensen |
1993 |
9397AD |
ROSKILDE |
|
50m |
28.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Laust Norgren |
1995 |
9581AB |
HELSINGØR |
|
50m |
27.57 |
412 |
2 |
Rasmus Ærenlund |
1992 |
9259AA |
VÆRLØSE |
|
50m |
27.55 |
58 |
3 |
Lasse Lykke Nielsen |
1995 |
9555AA |
HELSINGE |
|
50m |
27.36 |
294 |
4 |
Andreas T. Johansen |
1994 |
9473AE |
AIF |
|
50m |
27.51 |
108 |
5 |
Johan Jørgensen |
1993 |
9351AL |
ROSKILDE |
|
50m |
27.56 |
331 |
6 |
Mathias Brændholt |
1996 |
9683AN |
GSK |
|
50m |
27.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Yannick Rasmussen |
1995 |
9565AH |
ROSKILDE |
|
50m |
27.22 |
401 |
2 |
Martin Wagner |
1991 |
9167AA |
FARUM |
|
50m |
27.10 |
338 |
3 |
Søren Jungersen |
1993 |
9325AF |
GSK |
|
50m |
26.82 |
449 |
4 |
Kasper Blomsterberg |
1992 |
9235AH |
HILLERØD |
|
50m |
26.90 |
301 |
5 |
Alexander Andersen |
1993 |
9381AI |
VI39 |
|
50m |
27.20 |
406 |
6 |
Rasmus Ejby Nyeland |
1995 |
9561AD |
HELSINGØR |
|
50m |
27.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Henrik Smith |
1993 |
9371AE |
VI39 |
|
50m |
26.72 |
367 |
2 |
Martin Mathiesen |
1994 |
9439AE |
FR.SUND |
|
50m |
26.06 |
334 |
3 |
Emil Eller |
1991 |
9175AF |
GSK |
|
50m |
25.61 |
457 |
4 |
Frederik Jarfelt |
1992 |
9235AB |
HILLERØD |
|
50m |
26.05 |
103 |
5 |
Lauge Bruun |
1992 |
9221AE |
ROSKILDE |
|
50m |
26.60 |
329 |
6 |
Piet Jon Vidkjær |
1995 |
9593AE |
STT |
|
50m |
26.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Morten Møller Jensen |
1992 |
9269AG |
GSK |
|
50m |
24.94 |
397 |
2 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
23.49 |
386 |
3 |
Anders Blume |
1990 |
9071AA |
FARUM |
|
50m |
23.39 |
392 |
4 |
Simon Sønderup Jensen |
1988 |
8875AC |
FARUM |
|
50m |
23.47 |
391 |
5 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
24.63 |
389 |
6 |
Jonas Hansen |
1991 |
9123AG |
FARUM |
|
50m |
25.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
16 januar 2010 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|