Startliste for Sigma Birkerød Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Sigma Birkerød Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
10 december 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2017 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 11:18 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:57.00 |
222 |
2 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
0623AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:43.51 |
224 |
3 |
Gustav Abildgaard |
2005 |
0553AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:38.33 |
226 |
4 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:40.80 |
218 |
5 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.19 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Kalle Germer Knudsen |
2004 |
0487AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:32.75 |
12 |
2 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:30.81 |
53 |
3 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
2:26.51 |
221 |
4 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:29.90 |
66 |
5 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:32.00 |
217 |
6 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:22.00 |
142 |
2 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
25m |
2:21.41 |
219 |
3 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.62 |
153 |
4 |
Matthæus Vámosi |
2000 |
0015AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:20.77 |
288 |
5 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:21.47 |
311 |
6 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:25.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
25m |
2:18.50 |
10 |
2 |
Sebastian Rasmussen |
2003 |
0343AE |
VI39 |
|
25m |
2:17.39 |
135 |
3 |
Adrian Roed Schøning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
25m |
2:15.67 |
144 |
4 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:17.08 |
14 |
5 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:18.20 |
15 |
6 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:18.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
2:14.76 |
52 |
2 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:12.31 |
37 |
3 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:08.61 |
274 |
4 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:11.94 |
59 |
5 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:13.59 |
116 |
6 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
25m |
2:15.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.06 |
199 |
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:01.33 |
320 |
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.00 |
323 |
4 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:52.08 |
58 |
5 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:01.43 |
317 |
6 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:04.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 december 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|