Startliste for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
19 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:14 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2018 |
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Indledende (9) |
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
222 |
2 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
50m |
40.63 |
154 |
3 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
39.37 |
219 |
4 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
39.61 |
221 |
5 |
Lucas Dybendal Maack |
1999 |
9923AJ |
LYNGBY |
|
50m |
43.32 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
38.43 |
213 |
2 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
37.99 |
325 |
3 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
GTI |
|
50m |
37.25 |
133 |
4 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
37.58 |
216 |
5 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
50m |
38.12 |
211 |
6 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
50m |
38.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Lukas Sieben |
1999 |
9999AF |
LYNGBY |
|
50m |
36.44 |
123 |
2 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
35.86 |
234 |
3 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
35.57 |
317 |
4 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
35.62 |
244 |
5 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
50m |
35.93 |
41 |
6 |
Michael Elliks |
2002 |
0207AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
37.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
34.23 |
160 |
2 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
50m |
34.04 |
100 |
3 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
34.03 |
272 |
4 |
Emil Mølholm Johansen |
2000 |
0093AT |
SLAGELSE |
|
50m |
34.04 |
148 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
34.16 |
321 |
6 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
GTI |
|
50m |
35.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
33.76 |
263 |
2 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
50m |
33.62 |
47 |
3 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
33.16 |
305 |
4 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.45 |
167 |
5 |
Mads Midtbøll |
1998 |
9841AP |
KVIK |
|
50m |
33.63 |
218 |
6 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
50m |
33.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
32.99 |
291 |
2 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.65 |
115 |
3 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
32.52 |
127 |
4 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
ALLERØD |
|
50m |
32.61 |
287 |
5 |
Alvi Hjelm |
1996 |
9665AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.78 |
296 |
6 |
Óli Mortensen |
1996 |
9603AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
32.16 |
328 |
2 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GTI |
|
50m |
31.22 |
120 |
3 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
30.01 |
318 |
4 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
30.77 |
334 |
5 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
31.83 |
177 |
6 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
32.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.00 |
250 |
2 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
50m |
30.98 |
227 |
3 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
LYNGBY |
|
50m |
29.60 |
162 |
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
30.50 |
37 |
5 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
31.55 |
196 |
6 |
Dominique Sikkema |
1995 |
199500399 |
ORCA NL |
|
50m |
32.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
50m |
31.87 |
188 |
2 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
30.79 |
24 |
3 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
28.41 |
210 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
30.40 |
323 |
5 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GTI |
|
50m |
31.37 |
22 |
6 |
Kevin Witt Christensen |
1995 |
9595AF |
FARUM |
|
50m |
32.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:14 |
|