Program för Ystad Grand Prix 2, TYR Open
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 lördag försök
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ystad Grand Prix 2 TYR Open
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar
|
Försök 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Redovisningskonsult Jens Lundgren AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
1 |
|
Ahmad Alhaj |
2005 |
SK RAN |
3:25.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
|
Erik Komstedt |
2005 |
SK SYDSIM |
2:58.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
3 |
|
Daniel Li |
2002 |
POSEIDON |
2:38.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Emil Hassling |
2000 |
LANDSKRONA |
2:21.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
2:24.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
SJÖBO SS |
2:49.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
7 |
|
Oscar Bergelin |
2001 |
KARLSKRONA |
3:02.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
8 |
|
Ugnius Melieska |
2004 |
YSTADS SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar |
Försök 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
1 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
SJÖBO SS |
3:11.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
|
Daniel Alim |
2003 |
POSEIDON |
2:54.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Jonatan Wede |
1988 |
LANDSKRONA |
2:36.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
4 |
|
Gustav Englund |
2001 |
MKK |
2:21.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Anton Persson |
1994 |
MKK |
2:23.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
6 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
2:41.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
7 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
TRELLEBORG |
2:59.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
8 |
|
Daniel Choinski Nielsen |
2005 |
TRELLEBORG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar |
Försök 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
1 |
|
Chengyue Li |
2004 |
SK RAN |
3:02.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
|
Max Ringström |
2004 |
TRELLEBORG |
2:49.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Anton Andersson |
1997 |
MKK |
2:24.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
4 |
|
Linus Kahl |
2001 |
LANDSKRONA |
2:15.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Carl Gerstenfeld |
2002 |
MKK |
2:21.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Casper Svärd |
2001 |
LANDSKRONA |
2:40.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
7 |
|
Victor Khan-Amidy |
2004 |
POSEIDON |
2:58.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
8 |
|
Gustav Bach |
2005 |
SK RAN |
3:30.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-20 07:51:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|