Startliste for DM-K Ã…ben Klasse
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 37
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
323 |
3 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
9951AI |
ROSKILDE |
|
25m |
2:15.38 |
378 |
4 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:13.02 |
339 |
5 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
25m |
2:14.23 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
2:12.41 |
55 |
2 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:09.11 |
216 |
3 |
Alvi Hjelm |
1996 |
9665AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.84 |
241 |
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
25m |
2:00.63 |
133 |
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
25m |
2:02.11 |
18 |
6 |
Johan Markus Mowinckel |
1995 |
9525AS |
AALBORG |
|
25m |
2:06.24 |
249 |
7 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
25m |
2:11.59 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
25m |
2:12.16 |
60 |
2 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:08.41 |
82 |
3 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
25m |
2:03.51 |
371 |
4 |
Samet Alkan |
1998 |
|
TURKEY |
|
25m |
1:59.98 |
75 |
5 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:02.07 |
85 |
6 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:04.55 |
192 |
7 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:11.57 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
401 |
1 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
9433AI |
VIBORG |
|
25m |
2:11.78 |
134 |
2 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:08.36 |
50 |
3 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
AGF |
|
25m |
2:03.46 |
377 |
4 |
Daniel Skaaning |
1993 |
9319AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:57.68 |
281 |
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
2:01.08 |
80 |
6 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:04.11 |
198 |
7 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
HORSENS |
|
25m |
2:11.34 |
148 |
8 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
25m |
2:12.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|