Startliste for DM-K Ã…ben Klasse
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 2014-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
25m |
1:07.51 |
190 |
2 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:06.85 |
227 |
3 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:05.88 |
203 |
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.79 |
199 |
5 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
25m |
1:05.86 |
64 |
6 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.14 |
118 |
7 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.92 |
153 |
8 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:09.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.11 |
236 |
2 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
1:03.80 |
238 |
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
1:01.50 |
298 |
4 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
HOLBÆK |
|
25m |
59.42 |
287 |
5 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:00.75 |
63 |
6 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:02.77 |
115 |
7 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.80 |
314 |
8 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
1:05.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
HOLBÆK |
|
25m |
1:05.00 |
128 |
2 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:03.45 |
366 |
3 |
Ilknur Nihan Cakici |
1996 |
|
TURKEY |
|
25m |
1:01.32 |
119 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
25m |
58.96 |
70 |
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.17 |
367 |
6 |
Ilayda Krgin |
2000 |
|
TURKEY |
|
25m |
1:01.96 |
47 |
7 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
AGF |
|
25m |
1:04.55 |
152 |
8 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:05.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
VEJLE |
|
25m |
1:04.87 |
344 |
2 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
1:03.12 |
237 |
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
1:01.16 |
19 |
4 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
25m |
56.93 |
24 |
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
25m |
59.80 |
107 |
6 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:01.77 |
208 |
7 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.91 |
389 |
8 |
Anna Emile Skjerning |
1999 |
9912BF |
VEJLE |
|
25m |
1:05.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|