Ohjelma Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 3 Söndagen 12 november 2017 kl. 09.00
Heatlista Gren 36
|
Tävling |
Sum-Sim Region 5 VSSF 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
20:05 |
|
|
Arrangör |
Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
Gren 36, 200m Medley P 13 o y |
Finaler (3) |
VSSF Sum-Sim region rekord: |
13 år och yngre: Julius Gustavsson (2002) 2:18.72 2015-11-15 |
|
Beräknad start 10:32 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
440 |
1 |
Joseph Ornek |
2005 |
AE5705 |
VARBERG |
|
25m |
2:53.59 |
19 |
2 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:53.32 |
16 |
3 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:51.43 |
114 |
4 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
AN2904 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:51.16 |
326 |
5 |
David Kjellgren |
2004 |
AI4504 |
S 77 |
|
25m |
2:51.19 |
265 |
6 |
Hampus Klebom |
2004 |
AC4504 |
MASS |
|
25m |
2:52.73 |
410 |
7 |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
AH1704 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
2:53.48 |
363 |
8 |
Olle Sköld |
2004 |
AR6904 |
S 02 |
|
25m |
2:53.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Oscar Bjering |
2004 |
AN6504 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:48.03 |
163 |
2 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:47.73 |
344 |
3 |
Alexandar Cicmil |
2004 |
AK6704 |
S 02 |
|
25m |
2:46.21 |
196 |
4 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:44.85 |
125 |
5 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
AT0504 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:44.90 |
466 |
6 |
Eddie Dahlström |
2004 |
AW0304 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:47.58 |
3 |
7 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:48.02 |
137 |
8 |
Gustaf Wänt |
2004 |
AT8304 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:50.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Alexander Johansson |
2004 |
AV1504 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:40.75 |
417 |
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
2:35.67 |
291 |
3 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
2:34.34 |
296 |
4 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
2:26.66 |
486 |
5 |
Elias Robertsson |
2004 |
AE8904 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:29.16 |
26 |
6 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:35.27 |
508 |
7 |
Alexander Mcadam |
2004 |
AE7504 |
FALKENBERG |
|
25m |
2:36.98 |
170 |
8 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:43.42 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 november 2017 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
20:05 |
|