Program för UGP1 2017-2018, Karlskoga
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
15:03 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Finaler (9) |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
Beräknad start 18:28 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
129 |
2 |
Emils Daniels Dambis |
2004 |
AW4104 |
ÖSA |
|
25m |
1:32.53 |
157 |
3 |
Markuss Virats |
2004 |
AV1704 |
ÖSA |
|
25m |
1:26.97 |
149 |
4 |
Lukas Palmer |
2004 |
AX3704 |
ÖSA |
|
25m |
1:30.45 |
142 |
5 |
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
ÖSA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
35 |
1 |
Johannes Eriksson |
2002 |
AM4902 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:22.52 |
180 |
2 |
Gabriel Raicu |
2003 |
AW8103 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:21.68 |
179 |
3 |
Liam Fahlin |
2003 |
AO9303 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:17.95 |
9 |
4 |
Erik Pellfolk |
2005 |
AG7305 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:18.33 |
96 |
5 |
Linus Åkesson |
2005 |
AK1105 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:22.01 |
100 |
6 |
Lazar Jovancic |
2004 |
AK2104 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:25.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
1 |
Lukas Franz |
2005 |
AJ5905 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:17.66 |
153 |
2 |
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
ÖSA |
|
25m |
1:15.50 |
70 |
3 |
Emil Axelsson |
2004 |
AD4704 |
GRUMS SS |
|
50m |
1:13.20 |
121 |
4 |
Lucas Wendborg |
2004 |
AH1104 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:13.85 |
26 |
5 |
William Lindblom |
2004 |
AE3104 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:17.23 |
65 |
6 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
AE3101 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:17.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:12.55 |
104 |
2 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
AW4703 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:11.15 |
83 |
3 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
AV0502 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:10.76 |
7 |
4 |
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:10.89 |
16 |
5 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
AT2904 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:11.61 |
128 |
6 |
Kevin Cao |
2003 |
AX5303 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
122 |
1 |
Adam Feki |
2005 |
AC8905 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:10.25 |
82 |
2 |
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:09.71 |
69 |
3 |
Edvin Axelsson |
2004 |
AD5704 |
GRUMS SS |
|
25m |
1:09.65 |
133 |
4 |
William Forsström |
2002 |
AM0902 |
ÖSA |
|
25m |
1:09.65 |
139 |
5 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
25m |
1:10.18 |
160 |
6 |
David Eriksson |
2004 |
AO2104 |
HK SIM |
|
25m |
1:10.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
37 |
1 |
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.18 |
60 |
2 |
Henrik Tran |
2004 |
AC0704 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.91 |
76 |
3 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:07.80 |
50 |
4 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.84 |
23 |
5 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
1:08.81 |
29 |
6 |
Linus Lindkvist |
2003 |
AE4903 |
DEJE SS |
|
25m |
1:09.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:06.74 |
57 |
2 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:05.46 |
18 |
3 |
Erik Mulikov |
2005 |
AA5105 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:05.37 |
102 |
4 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:05.43 |
40 |
5 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:05.81 |
176 |
6 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
51 |
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:03.88 |
110 |
2 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:02.80 |
130 |
3 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
1:00.29 |
21 |
4 |
Hannes Börjel |
2002 |
AO4502 |
ÖSA |
|
50m |
1:00.42 |
11 |
5 |
Samuel Vestin |
2002 |
AJ2502 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:03.74 |
116 |
6 |
Axel Andersson |
2004 |
AQ0304 |
LINDESBERG |
|
50m |
1:04.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
57.26 |
106 |
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
56.48 |
108 |
3 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
25m |
55.80 |
22 |
4 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
25m |
56.31 |
24 |
5 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
56.86 |
101 |
6 |
Uros Jovancic |
2000 |
AS3300 |
KARLSTAD |
|
25m |
58.19 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:03 |
|