Program för Botnia Open / Norrländska mästerskapen 25M
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 57
|
Tävling |
NM / Botnia open 25m |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
08:17 |
|
|
Arrangör |
Umeå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 57, 50m Fjärilsim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
Måns Hallgren |
2006 |
AA3706 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
18 |
2 |
Johan Dellbring |
2005 |
AM9505 |
UMEÅ SS |
|
25m |
41.90 |
71 |
3 |
Maximilian Schmitt-Egenolf |
2001 |
AZ0901 |
UMEÅ SS |
|
25m |
39.20 |
250 |
4 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
01B002 |
VUS-VSS |
|
50m |
36.79 |
9 |
5 |
William Lundmark |
2004 |
AA7704 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
37.49 |
13 |
6 |
Urban Bengtson |
1945 |
AA1345 |
UMEÅ SS |
|
25m |
41.42 |
207 |
7 |
Hussein Haggag |
1987 |
|
UMEÅ SS |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
0 |
Ville Ohlsson |
2003 |
AN0303 |
UMEÅ SS |
|
25m |
35.32 |
82 |
1 |
Vincent Wall |
2004 |
AM1504 |
UMEÅ SS |
|
25m |
34.71 |
10 |
2 |
Emil Ulander |
2003 |
AE2303 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
34.02 |
113 |
3 |
Jonathan Olsson |
2003 |
AZ3503 |
DOROTEA IF |
|
25m |
33.30 |
43 |
4 |
Iyas Kalash |
2004 |
AO4304 |
UMEÅ SS |
|
25m |
33.17 |
7 |
5 |
Theodor Eriksson |
2002 |
AV6502 |
SKELLEFTEÅ |
|
50m |
33.17 |
109 |
6 |
Viktor Svärd |
2005 |
AC8305 |
SK ÄGIR |
|
50m |
33.38 |
60 |
7 |
Viktor Nyström |
2004 |
AJ9504 |
UMEÅ SS |
|
25m |
34.62 |
103 |
8 |
Jakob Flykt |
2002 |
AV9702 |
SK ÄGIR |
|
50m |
34.95 |
205 |
9 |
Magnus Lindström |
2004 |
AA4104 |
LULEÅ SS |
|
25m |
35.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
0 |
Oskar Albinsson |
2003 |
AP4503 |
UMEÅ SS |
|
25m |
32.54 |
58 |
1 |
Samuel Norlin |
2002 |
AO3702 |
UMEÅ SS |
|
25m |
31.65 |
272 |
2 |
Balázs Molnár |
1998 |
AX6198 |
UMEÅ SS |
|
25m |
31.30 |
213 |
3 |
Örjan Olsson |
1972 |
AA8572 |
IKSU |
|
25m |
30.66 |
175 |
4 |
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
29.71 |
6 |
5 |
Robin Andersson |
2003 |
AP5503 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
30.33 |
217 |
6 |
Ethan Brady |
2002 |
02B293 |
VUS-VSS |
|
25m |
30.77 |
232 |
7 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
03A531 |
VUS-VSS |
|
50m |
31.48 |
8 |
8 |
Marcus Lundmark |
2002 |
AN7302 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
32.17 |
75 |
9 |
Arvid Strömbro |
2002 |
AR4502 |
UMEÅ SS |
|
25m |
32.88 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
08:17 |
|