Startliste for Thisted Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:34 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer |
Finaler (8) |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
Vejledende starttid 19:33 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
2 |
Caroline Krogh |
2002 |
0226BA |
IKAST |
|
25m |
|
110 |
3 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
25m |
|
582 |
4 |
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
|
Farsund SK |
|
25m |
1:58.17 |
188 |
5 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
Ullensaker |
|
25m |
2:08.12 |
120 |
6 |
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
25m |
|
659 |
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Henriette Arntsen |
2003 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:56.76 |
613 |
2 |
Laura Løh |
2005 |
0524AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:49.11 |
580 |
3 |
Alma van der Hagen |
2005 |
|
Farsund SK |
|
25m |
1:45.25 |
181 |
4 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:36.01 |
2 |
5 |
Hennie Netland Fuglestvei |
2005 |
|
Mandal SK |
|
25m |
1:41.23 |
101 |
6 |
Helene Vestberg |
2006 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:48.22 |
520 |
7 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
|
S 68 |
|
25m |
1:49.20 |
99 |
8 |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:58.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Helene Hodnebrog |
2003 |
|
Lillesand |
|
25m |
1:33.27 |
94 |
2 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:30.54 |
611 |
3 |
Emilie Kristiansen |
2003 |
0348AY |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:30.36 |
121 |
4 |
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
25m |
1:29.08 |
85 |
5 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
0568AJ |
VEJLE |
|
25m |
1:30.06 |
574 |
6 |
Tuva Bjørnestad |
2004 |
|
Farsund SK |
|
25m |
1:30.51 |
82 |
7 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
0542AK |
VEJLE |
|
25m |
1:30.95 |
608 |
8 |
Maria Nedergaard Jensen |
2004 |
0438AS |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:33.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Daphne Sander |
2003 |
0376BF |
NORD |
|
25m |
1:24.83 |
44 |
2 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
0692AD |
IKAST |
|
25m |
1:23.59 |
667 |
3 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
25m |
1:23.24 |
436 |
4 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
1:20.77 |
661 |
5 |
Sofie Lindberg |
2004 |
0448AX |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:22.23 |
334 |
6 |
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
AGF |
|
25m |
1:23.34 |
78 |
7 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
VEJLE |
|
25m |
1:23.71 |
86 |
8 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
1:26.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
547 |
1 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
0488AQ |
S 68 |
|
25m |
1:20.35 |
658 |
2 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:18.17 |
635 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
AAS |
|
25m |
1:17.84 |
216 |
4 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
25m |
1:16.47 |
455 |
5 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
1:16.98 |
249 |
6 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
1:17.98 |
68 |
7 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
25m |
1:19.75 |
269 |
8 |
Margrethe Johnsson |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:20.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
662 |
1 |
Trine G. Sørensen |
1997 |
9752AR |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:15.31 |
215 |
2 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
25m |
1:13.57 |
151 |
3 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
1:13.42 |
451 |
4 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
1:12.84 |
328 |
5 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
1:13.36 |
450 |
6 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
1:13.44 |
149 |
7 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
1:14.50 |
324 |
8 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
25m |
1:16.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
644 |
1 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
AAS |
|
25m |
1:12.56 |
192 |
2 |
Ingrid Elise Borgstroem |
2004 |
|
Randaberg |
|
25m |
1:11.97 |
200 |
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
25m |
1:11.26 |
440 |
4 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
1:10.13 |
424 |
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
1:10.41 |
244 |
6 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
25m |
1:11.91 |
16 |
7 |
Tiril Rørvik |
2004 |
|
Mandal SK |
|
25m |
1:12.31 |
89 |
8 |
Marthine S. Helmundsen |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:12.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:09.23 |
148 |
2 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
1:08.14 |
230 |
3 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
1:06.95 |
259 |
4 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:03.33 |
384 |
5 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
9846BE |
ESBJERG |
|
25m |
1:06.83 |
182 |
6 |
Menta Munkacsi |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:07.23 |
142 |
7 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
1:08.31 |
66 |
8 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
25m |
1:09.72 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
29 september 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:34 |
|