Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
08:10 |
|
|
Arrangör |
Stockholms Simförbund/Södertälje SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (10) |
Beräknad start 09:27 |
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
501 |
3 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
BR0604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
489 |
4 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
523 |
5 |
Amanda Sandberg |
2003 |
CC3403 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Alina Färm |
2005 |
AV3605 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:54.19 |
343 |
2 |
Alice Englund |
2005 |
AS4205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:43.09 |
341 |
3 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
AY8205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:40.00 |
225 |
4 |
Isabelle Persson |
2004 |
AC7604 |
SKURU IK |
|
25m |
1:34.67 |
37 |
5 |
Emelie Karlsson |
2002 |
BE0402 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:36.76 |
474 |
6 |
Frida Wallman |
2005 |
AQ6405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:41.92 |
457 |
7 |
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
BB3805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:48.11 |
368 |
8 |
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
CB4403 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:00.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Lisa Eriksson |
2003 |
AO9403 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:34.22 |
500 |
2 |
Hannah Haux |
2004 |
BC3804 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:33.40 |
651 |
3 |
Tyra Marsten |
2004 |
AE9404 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:30.00 |
234 |
4 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
25m |
1:27.80 |
491 |
5 |
Clara Ersson |
2004 |
BA3204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:29.46 |
644 |
6 |
Linn Claesson |
2002 |
AE6402 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:32.31 |
355 |
7 |
Wilma Landegren |
2004 |
AL1404 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:34.09 |
100 |
8 |
Elin Glifberg |
2004 |
AW4804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:34.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Elsa Bäckström |
2004 |
AU3204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:24.56 |
746 |
2 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
BG0204 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:22.27 |
509 |
3 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.16 |
503 |
4 |
Elina Hellgren |
2004 |
BA2404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.68 |
482 |
5 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.89 |
223 |
6 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
AX2804 |
SKURU IK |
|
25m |
1:22.14 |
215 |
7 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
25m |
1:24.31 |
288 |
8 |
Alma Thunberg |
2005 |
AV1605 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
679 |
1 |
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
SS04 |
|
25m |
1:19.06 |
252 |
2 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
BM8602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.77 |
387 |
3 |
Thea Birgoth |
2004 |
BV8404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:18.60 |
358 |
4 |
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:18.45 |
199 |
5 |
Elin Johansson |
2004 |
BB5404 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:18.59 |
294 |
6 |
Eliane Westermark |
2003 |
AX4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.65 |
518 |
7 |
Viktoria Nylund |
2001 |
BD1801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:19.00 |
384 |
8 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
BG7603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:20.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
374 |
1 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:18.34 |
272 |
2 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.22 |
405 |
3 |
Alice Jönsson |
2003 |
BN5403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.40 |
263 |
4 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.75 |
372 |
5 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:16.92 |
231 |
6 |
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
SKURU IK |
|
50m |
1:17.43 |
676 |
7 |
Emma Montelius |
2005 |
AY4805 |
SS04 |
|
25m |
1:18.33 |
376 |
8 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:18.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
336 |
1 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.59 |
249 |
2 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:16.31 |
751 |
3 |
Matilda Hägesten |
2000 |
AF1400 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:15.52 |
340 |
4 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:15.17 |
211 |
5 |
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
SKURU IK |
|
25m |
1:15.18 |
486 |
6 |
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.11 |
677 |
7 |
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
SS04 |
|
25m |
1:16.42 |
373 |
8 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
295 |
1 |
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:14.36 |
467 |
2 |
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:13.66 |
243 |
3 |
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.93 |
291 |
4 |
Belize Vaamonde |
2004 |
AI5404 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.23 |
452 |
5 |
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:12.24 |
266 |
6 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:13.38 |
488 |
7 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.72 |
276 |
8 |
Nova Morota |
2005 |
AJ6405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:14.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
379 |
1 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
AU7802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.83 |
212 |
2 |
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:10.36 |
274 |
3 |
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:10.13 |
506 |
4 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.57 |
529 |
5 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:10.12 |
280 |
6 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:10.28 |
241 |
7 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.39 |
414 |
8 |
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:12.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
418 |
1 |
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
AS7804 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:08.99 |
375 |
2 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.19 |
421 |
3 |
Klara Possman |
2003 |
BA6803 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.68 |
353 |
4 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:03.08 |
388 |
5 |
Olivia Bäckström |
2005 |
AM0205 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:06.18 |
261 |
6 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:06.84 |
492 |
7 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.84 |
674 |
8 |
Emma Lundmark |
2003 |
AT1803 |
SS04 |
|
25m |
1:09.53 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
08:10 |
|