Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:11 |
|
|
Arrangör |
Stockholms Simförbund/Södertälje SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer |
Finaler (20) |
Beräknad start 17:19 |
Heat 1 (20) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
755 |
3 |
Sylvia Manoukian |
2002 |
BY6602 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
368 |
4 |
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
CB4403 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:34.49 |
428 |
5 |
Hanne-Lore Somers |
2005 |
BP3205 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
759 |
6 |
Maria Flink |
2005 |
AP8205 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Karolina Nivenius |
2005 |
BC8405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:30.70 |
745 |
2 |
Karolina Bolander |
2002 |
BW1202 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:29.83 |
224 |
3 |
Olivia Nyberg Borgelin |
2003 |
BT5603 |
SKURU IK |
|
25m |
1:29.30 |
429 |
4 |
Laura Somers |
2003 |
BW6603 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:25.68 |
216 |
5 |
Tilda Hägbom |
2005 |
AI5205 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.70 |
377 |
6 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
BS7604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:29.67 |
743 |
7 |
Deborah Araya |
2002 |
BU9802 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:30.51 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
371 |
1 |
Emilia Teglöf |
2005 |
AQ3205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:25.13 |
651 |
2 |
Tyra Marsten |
2004 |
AE9404 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:23.78 |
244 |
3 |
Agnes Berg |
2003 |
CA1803 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:23.02 |
672 |
4 |
Isabelle Lindström |
2003 |
CA7203 |
SS04 |
|
25m |
1:21.77 |
341 |
5 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
AY8205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:21.94 |
366 |
6 |
Marit Seeliger |
2005 |
AP7205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:23.64 |
255 |
7 |
Jennifer Geaney |
2005 |
AS9805 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.71 |
692 |
8 |
Emma Wärn |
2004 |
BT7404 |
SS04 |
|
25m |
1:25.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
103 |
1 |
Beata Liljeberg |
2003 |
BV1803 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
1:21.33 |
501 |
2 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
BR0604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.54 |
355 |
3 |
Wilma Landegren |
2004 |
AL1404 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:19.71 |
661 |
4 |
Adéla Darvish |
2003 |
BX0203 |
SS04 |
|
25m |
1:18.42 |
754 |
5 |
Olivia Lyrberg |
2005 |
BF8205 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:19.23 |
254 |
6 |
Alina Färm |
2005 |
AV3605 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:19.75 |
222 |
7 |
Frida Nilsson |
2004 |
BP8604 |
SKURU IK |
|
25m |
1:20.89 |
653 |
8 |
Linnea Andreasson |
2003 |
BQ1603 |
SS04 |
|
25m |
1:21.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
490 |
1 |
Engla Ellbrant |
2004 |
AK2204 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:17.83 |
685 |
2 |
Tilda Selling |
2003 |
BX4203 |
SS04 |
|
25m |
1:17.49 |
437 |
3 |
Desiree Zhang |
2004 |
BR0404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.15 |
644 |
4 |
Linn Claesson |
2002 |
AE6402 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:16.84 |
526 |
5 |
Emma Sommar |
2004 |
BA5604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.94 |
474 |
6 |
Frida Wallman |
2005 |
AQ6405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:17.20 |
694 |
7 |
Julia Zwinkels |
2004 |
BM4404 |
SS04 |
|
25m |
1:17.60 |
229 |
8 |
Annie Thylin |
2002 |
BQ9402 |
SKURU IK |
|
25m |
1:17.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
98 |
1 |
Vilma Dombos |
2004 |
BI5804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:16.68 |
669 |
2 |
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
BO2403 |
SS04 |
|
25m |
1:16.56 |
487 |
3 |
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.63 |
457 |
4 |
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
BB3805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:15.57 |
221 |
5 |
Stella Nelson |
2004 |
BR4204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:15.62 |
363 |
6 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:16.08 |
357 |
7 |
Oliwia Lange |
2004 |
BS6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.61 |
687 |
8 |
Sigrid Svanberg |
2004 |
BT9404 |
SS04 |
|
25m |
1:16.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Eleonora Engström |
2004 |
AR9404 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:15.45 |
416 |
2 |
Elin Nygren |
2003 |
BP3203 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:15.34 |
97 |
3 |
Alice Dombos |
2004 |
BI7804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:14.98 |
200 |
4 |
Filippa Neuman |
2004 |
AP4204 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:14.71 |
195 |
5 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
AX1404 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:14.97 |
471 |
6 |
Alicia Söderlind |
2005 |
AQ5805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:15.23 |
489 |
7 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.44 |
689 |
8 |
Alice Velden |
2005 |
AO2405 |
SS04 |
|
25m |
1:15.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
370 |
1 |
Ella Sörensen |
2004 |
BO6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:14.40 |
225 |
2 |
Isabelle Persson |
2004 |
AC7604 |
SKURU IK |
|
25m |
1:14.17 |
475 |
3 |
Sandra Öberg |
2001 |
BG0401 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:14.09 |
336 |
4 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:13.34 |
430 |
5 |
Tara Srikkanth |
2005 |
AP6405 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:14.03 |
104 |
6 |
Johanna Torell |
2005 |
AD9205 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:14.15 |
532 |
7 |
Maria Tavemark |
2001 |
BA9601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.38 |
510 |
8 |
Dina Larsson |
2004 |
AN1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
209 |
1 |
Ida Edvinsson |
2004 |
AE0804 |
SKURU IK |
|
25m |
1:12.99 |
665 |
2 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
AY8403 |
SS04 |
|
25m |
1:12.95 |
666 |
3 |
Anna Jonsson |
2002 |
BP6602 |
SS04 |
|
50m |
1:12.66 |
419 |
4 |
Alice Persson |
2003 |
BP2403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:12.45 |
281 |
5 |
Veronica Olsson |
2005 |
AG6805 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:12.52 |
500 |
6 |
Hannah Haux |
2004 |
BC3804 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.73 |
673 |
7 |
Emilia Long |
2004 |
AO0204 |
SS04 |
|
25m |
1:12.97 |
462 |
8 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
AW9405 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:13.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
96 |
1 |
Hanna Carlberg |
2003 |
BF1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:11.84 |
102 |
2 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:11.45 |
215 |
3 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
25m |
1:10.63 |
655 |
4 |
Maja Berngrim |
2003 |
BR5403 |
SS04 |
|
25m |
1:10.37 |
340 |
5 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.41 |
287 |
6 |
Linda Svensson |
2000 |
AR8200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:10.73 |
384 |
7 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
BG7603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:11.49 |
37 |
8 |
Emelie Karlsson |
2002 |
BE0402 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:12.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
386 |
1 |
Zeline Bengtson |
2003 |
BE8203 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:10.30 |
472 |
2 |
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
AX9803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.98 |
675 |
3 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
BC7802 |
SS04 |
|
25m |
1:09.86 |
659 |
4 |
Lisa Candelius |
2003 |
AT9803 |
SS04 |
|
25m |
1:09.57 |
485 |
5 |
Emelie Bergvall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.71 |
207 |
6 |
Elsa Bäckström |
2004 |
AU3204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:09.95 |
463 |
7 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:10.14 |
376 |
8 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:10.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
374 |
1 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:09.44 |
470 |
2 |
Emma Stråhle |
2002 |
AI4802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.16 |
250 |
3 |
Wilma Eld |
2005 |
AS5205 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.00 |
511 |
4 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.74 |
466 |
5 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.88 |
476 |
6 |
Wilma Öberg |
2001 |
BG9201 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.08 |
211 |
7 |
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
SKURU IK |
|
25m |
1:09.19 |
746 |
8 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
BG0204 |
ÄLVSJÖ SF |
|
50m |
1:09.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
387 |
1 |
Thea Birgoth |
2004 |
BV8404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:08.65 |
249 |
2 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:08.52 |
359 |
3 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.45 |
234 |
4 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
25m |
1:08.41 |
218 |
5 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
BF1801 |
SKURU IK |
|
25m |
1:08.42 |
361 |
6 |
Jennifer Mardo |
2005 |
AW1405 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.48 |
491 |
7 |
Clara Ersson |
2004 |
BA3204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.63 |
454 |
8 |
Sofia Björkman |
2002 |
AL8802 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:08.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
271 |
1 |
Cornelia Lythell |
2003 |
BC2603 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:08.30 |
276 |
2 |
Nova Morota |
2005 |
AJ6405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.11 |
193 |
3 |
Mira Burmeister |
2003 |
AD8803 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:07.71 |
399 |
4 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
BO9803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.55 |
402 |
5 |
Veronika Hiram |
2004 |
AK7204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.68 |
482 |
6 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.77 |
405 |
7 |
Alice Jönsson |
2003 |
BN5403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:08.23 |
395 |
8 |
Maja Frejd |
2004 |
BL8404 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:08.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
212 |
1 |
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.45 |
385 |
2 |
Alva Barrios |
2005 |
AG4405 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.38 |
495 |
3 |
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:07.22 |
686 |
4 |
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
SS04 |
|
25m |
1:06.81 |
272 |
5 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.01 |
289 |
6 |
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.23 |
267 |
7 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.42 |
486 |
8 |
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
467 |
1 |
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.53 |
383 |
2 |
Michelle Aspberg |
2002 |
AT8402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.05 |
494 |
3 |
Emilia Forsberg |
2003 |
BN9203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.94 |
523 |
4 |
Amanda Sandberg |
2003 |
CC3403 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.77 |
270 |
5 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:05.86 |
751 |
6 |
Matilda Hägesten |
2000 |
AF1400 |
ÄLVSJÖ SF |
|
50m |
1:06.00 |
266 |
7 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.22 |
502 |
8 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:05.62 |
435 |
2 |
Jenny Virtanen |
2002 |
BS0202 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.49 |
296 |
3 |
Emilia Wullrich |
2003 |
BI8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:05.28 |
373 |
4 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:05.11 |
274 |
5 |
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:05.19 |
379 |
6 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
AU7802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:05.36 |
479 |
7 |
Stella Alin |
2002 |
BC1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.57 |
529 |
8 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:05.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
414 |
1 |
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:04.92 |
231 |
2 |
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
SKURU IK |
|
25m |
1:04.82 |
243 |
3 |
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:04.50 |
263 |
4 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:04.45 |
372 |
5 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:04.47 |
504 |
6 |
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
BA2204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.79 |
507 |
7 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.84 |
411 |
8 |
Elin Lundgren |
2003 |
AW2603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:04.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
469 |
1 |
Vera Sköld |
2001 |
AT2401 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.28 |
528 |
2 |
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.79 |
358 |
3 |
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:03.62 |
265 |
4 |
Kristin Jansson |
2001 |
BC4601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:02.97 |
283 |
5 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:03.57 |
509 |
6 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.72 |
747 |
7 |
Sophie Dellmark |
2001 |
AO8801 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:04.01 |
691 |
8 |
Sofia Voigt |
2003 |
BF0803 |
SS04 |
|
25m |
1:04.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
280 |
1 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:02.65 |
488 |
2 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:02.49 |
506 |
3 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:01.59 |
369 |
4 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
57.40 |
349 |
5 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:00.53 |
261 |
6 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:02.15 |
418 |
7 |
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
AS7804 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:02.57 |
421 |
8 |
Klara Possman |
2003 |
BA6803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:02.96 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:11 |
|