Program för ICA Maxi Simcup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 30/9 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Heatlista Gren 18
|
Tävling |
ICA Maxi Simcup 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:37 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Pojkar 13-14 |
Finaler (3) |
Beräknad start 11:31 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Samuel Norström |
2003 |
AY2703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
26 |
2 |
Gustav Forslund |
2003 |
AZ8903 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
61 |
3 |
Gustav Thorsén |
2004 |
AI4104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:39.62 |
169 |
4 |
Oskar Kristoffersson |
2003 |
AK0503 |
UPPLANDS-B |
|
25m |
1:33.75 |
30 |
5 |
Markus Hasselkvist |
2004 |
AN4304 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:37.47 |
16 |
6 |
Alex Bah |
2003 |
AT8903 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:49.74 |
33 |
7 |
Erik Holmqvist |
2004 |
AP0104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
152 |
8 |
Ludvig Persson |
2004 |
AD9304 |
NYKÖPING |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
102 |
1 |
Jonathan Grothérus |
2004 |
AT5304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:22.88 |
93 |
2 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
AW4703 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:22.51 |
39 |
3 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.33 |
104 |
4 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:16.35 |
161 |
5 |
Malte Söderberg |
2004 |
AL1904 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:16.93 |
36 |
6 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:19.14 |
155 |
7 |
Nicholas Tsoi |
2004 |
AD0504 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:22.79 |
157 |
8 |
Lucas Wendborg |
2004 |
AH1104 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:25.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
94 |
1 |
Erik Aldrin |
2003 |
AH8503 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:15.41 |
35 |
2 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.02 |
106 |
3 |
Anton Rautiainen |
2003 |
AH7503 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:10.43 |
101 |
4 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:04.62 |
47 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.03 |
54 |
6 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:12.16 |
57 |
7 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.35 |
21 |
8 |
Edvin Brattberg |
2003 |
AN5703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.79 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 september 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:37 |
|