Startliste for Hillerød Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Hillerød Cup |
|
Udskriftsdato |
25 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (19) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
HASLEV |
|
25m |
2:10.00 |
37 |
2 |
Hannah Vestergaard |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
15 |
3 |
Nichole Juul Bømler |
2005 |
0548AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
58 |
4 |
Sonja Silleborg |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
119 |
5 |
Camila Hansen |
2006 |
0624AL |
HASLEV |
|
25m |
2:04.24 |
445 |
6 |
Emily Jacobs |
1996 |
|
HILLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Julie Branner |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
47 |
2 |
Petra Iversen Hellfach |
2006 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
46 |
3 |
Hannah Iversen Hellfach |
2006 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
32 |
4 |
Laura Kirsten Sørensen |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
35 |
5 |
Ophelia Kuni Buccoliero |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
45 |
6 |
Rose Gram Hansen |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Camilla Guldborg Knudsen |
2005 |
0526AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
31 |
2 |
Filippa T. Landschultz |
2007 |
0788AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
29 |
3 |
Isolde B. W. Christensen |
2007 |
0782AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
14 |
4 |
Nelli Zsigri Dyndgaard |
2006 |
0674AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
437 |
5 |
Freja Olsen |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
20 |
6 |
Nora Hertel |
2003 |
0362AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Sophia Jones |
2006 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
60 |
2 |
Marie Viemose |
2007 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
427 |
3 |
Josefine Thulstrup |
2006 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
59 |
4 |
Nathalie Singer |
2005 |
0504AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
24 |
5 |
Sophia Drauschke |
2005 |
0582AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
49 |
6 |
Nikoline Lund Jansen |
2005 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Patricia Christensen |
2007 |
0794AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:59.77 |
102 |
2 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:53.41 |
106 |
3 |
Helena Lendal |
2006 |
0624AR |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:51.79 |
105 |
4 |
Nanna Holmegaard Larsen |
2005 |
0588AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:52.94 |
107 |
5 |
Lianne Jing Nielsen |
2005 |
0544AX |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:53.87 |
50 |
6 |
Amina Jones |
2006 |
|
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Gabriella Ljungdahl |
2008 |
AB8408 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:48.05 |
176 |
2 |
Liya Arnholtz |
2007 |
0794AM |
HELSINGE |
|
50m |
1:38.05 |
240 |
3 |
Sofie Christiansen |
2005 |
0558AV |
RØNNE |
|
25m |
1:37.07 |
104 |
4 |
Anine Munch Kofoed |
2005 |
0576AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:37.10 |
366 |
5 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:42.05 |
10 |
6 |
Signe Nilsson |
2008 |
AB9408 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:48.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
0564AX |
HELSINGE |
|
50m |
1:34.01 |
123 |
2 |
Nicoline Bohn Jacobsen |
2006 |
0642AH |
HASLEV |
|
25m |
1:33.47 |
7 |
3 |
Clara Lövenkjaer |
2006 |
AW6806 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:31.59 |
381 |
4 |
Clara Katharina Sederholm |
2006 |
0634AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:32.11 |
80 |
5 |
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
0694AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:33.75 |
383 |
6 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:34.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Cecilie Engsted Larsen |
2006 |
0618AG |
HASLEV |
|
25m |
1:29.46 |
372 |
2 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:28.78 |
374 |
3 |
Alberte Lysdahl |
2007 |
0764AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.52 |
375 |
4 |
Victoria Haslund Mourier |
2007 |
0704AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:27.66 |
175 |
5 |
Sally Hoffmann |
2007 |
0776AE |
HELSINGE |
|
50m |
1:29.13 |
307 |
6 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
25m |
1:30.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Ester Fagerlind |
2005 |
BA2405 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:24.35 |
8 |
2 |
Ebba Jakobsson |
2004 |
BP2204 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:23.83 |
2 |
3 |
Moa Fagerström |
2003 |
AN4803 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:21.90 |
157 |
4 |
Frida Gram Peters |
2007 |
0712AC |
HELSINGE |
|
25m |
1:22.07 |
367 |
5 |
Amalie Busch Erhardi |
2006 |
0602AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:24.01 |
3 |
6 |
Simona Gunnarsson |
2007 |
AC8807 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:25.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.80 |
152 |
2 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
25m |
1:18.43 |
166 |
3 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
50m |
1:17.60 |
305 |
4 |
Anna Olivia Kichhhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:18.28 |
238 |
5 |
Rebecca Andersen |
2003 |
0304AW |
RØNNE |
|
25m |
1:19.70 |
306 |
6 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
HILLERØD |
|
25m |
1:21.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Maja Svenstrup |
2002 |
0232AB |
HASLEV |
|
25m |
1:16.14 |
11 |
2 |
Annie Ottosson |
2002 |
AT8802 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:15.28 |
122 |
3 |
Nicoline Hansen |
2004 |
0468AU |
HASLEV |
|
25m |
1:14.37 |
217 |
4 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:15.14 |
154 |
5 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
1:15.43 |
221 |
6 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:16.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Mette Tofte Jørgensen |
2003 |
0322ar |
RØNNE |
|
25m |
1:13.39 |
163 |
2 |
Gry Therkelsen |
2004 |
0496AT |
HELSINGE |
|
50m |
1:11.53 |
162 |
3 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
1:11.27 |
133 |
4 |
Anna Lind Petersen |
2004 |
0488AE |
HASLEV |
|
25m |
1:11.40 |
232 |
5 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:11.64 |
132 |
6 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
1:14.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
25m |
1:11.17 |
298 |
2 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.98 |
212 |
3 |
Lea Andersen |
2003 |
0306AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:09.45 |
408 |
4 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
1:09.51 |
385 |
5 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.09 |
199 |
6 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:11.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Emma Clausen |
2003 |
0374AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:09.20 |
93 |
2 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:08.98 |
373 |
3 |
Camilla Kaavé |
2003 |
0362AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:07.97 |
192 |
4 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:08.35 |
432 |
5 |
Rebecca Sangild |
2003 |
0344AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:09.16 |
92 |
6 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:09.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
25m |
1:07.88 |
417 |
2 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
1:07.13 |
404 |
3 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
50m |
1:06.55 |
88 |
4 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:06.71 |
135 |
5 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
1:07.54 |
227 |
6 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:06.32 |
402 |
2 |
Volena Dimitrova |
1999 |
9942BE |
TRITON B |
|
25m |
1:06.01 |
231 |
3 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.87 |
145 |
4 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
HELSINGE |
|
25m |
1:05.99 |
413 |
5 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:06.12 |
325 |
6 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:06.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
1:04.63 |
223 |
2 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:04.37 |
261 |
3 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.26 |
430 |
4 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
SØLLERØD |
|
50m |
1:04.37 |
266 |
5 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.60 |
384 |
6 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:04.06 |
259 |
2 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.68 |
264 |
3 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.26 |
131 |
4 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
25m |
1:03.67 |
288 |
5 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:03.79 |
262 |
6 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:04.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
25m |
1:02.75 |
270 |
2 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
25m |
1:00.84 |
401 |
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
58.27 |
79 |
4 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
59.65 |
370 |
5 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:01.57 |
422 |
6 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
1:03.18 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|