Program för Øst Junior/Senior Kortbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
22 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
|
Vejledende starttid 17:17 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:26.47 |
284 |
2 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
0177AI |
NAKSKOV |
|
25m |
4:25.66 |
292 |
3 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
0147AT |
NAKSKOV |
|
25m |
4:24.26 |
189 |
4 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
25m |
4:23.74 |
315 |
5 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
4:24.15 |
18 |
6 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
25m |
4:24.30 |
165 |
7 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:26.05 |
80 |
8 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
25m |
4:30.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
4:22.04 |
326 |
2 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
4:17.00 |
68 |
3 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
25m |
4:15.78 |
236 |
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
4:14.90 |
159 |
5 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:15.44 |
8 |
6 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
4:16.50 |
88 |
7 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
4:18.85 |
103 |
8 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
4:22.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
4:14.24 |
310 |
2 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
25m |
4:08.86 |
201 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
4:08.17 |
230 |
4 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
25m |
4:04.68 |
239 |
5 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
4:06.45 |
127 |
6 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
4:08.21 |
90 |
7 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
25m |
4:11.07 |
328 |
8 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:14.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:02.90 |
173 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
25m |
4:02.02 |
156 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:00.51 |
120 |
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
TRITON B |
|
25m |
3:45.53 |
285 |
5 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
3:56.94 |
266 |
6 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
25m |
4:00.55 |
311 |
7 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
4:02.15 |
126 |
8 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
25m |
4:03.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
22 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|