Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 37
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
24 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
JYLLINGE |
|
25m |
2:44.24 |
85 |
4 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
2:38.49 |
200 |
5 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:39.74 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.42 |
244 |
2 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:38.10 |
150 |
3 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:36.57 |
188 |
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:34.86 |
19 |
5 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
2:36.00 |
237 |
6 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
2:37.07 |
10 |
7 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
2:38.20 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
2:34.04 |
144 |
2 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:33.43 |
171 |
3 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.59 |
235 |
4 |
Sara Mortensen |
2001 |
0136AW |
VI39 |
|
25m |
2:32.25 |
167 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.57 |
275 |
6 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
2:33.10 |
163 |
7 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:33.86 |
172 |
8 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:34.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.80 |
280 |
2 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
2:29.29 |
334 |
3 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:29.08 |
303 |
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:26.68 |
214 |
5 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:27.03 |
15 |
6 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
JYLLINGE |
|
25m |
2:29.16 |
226 |
7 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
2:29.41 |
133 |
8 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
25m |
2:31.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:26.03 |
327 |
2 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
25m |
2:25.24 |
245 |
3 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:23.04 |
338 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:20.32 |
218 |
5 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:22.40 |
197 |
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
25m |
2:24.00 |
137 |
7 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:25.70 |
233 |
8 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
25m |
2:26.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.00 |
145 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
2:25.07 |
108 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
2:22.78 |
114 |
4 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
2:17.44 |
325 |
5 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:21.48 |
121 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
2:23.80 |
316 |
7 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:25.68 |
261 |
8 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:26.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
2:25.76 |
331 |
2 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
25m |
2:24.58 |
192 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
2:22.61 |
337 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:16.10 |
191 |
5 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:21.12 |
202 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.66 |
125 |
7 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
2:25.38 |
198 |
8 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.38 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|