Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 37, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 337 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 25 m | 2:16.10 | |
2 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 25 m | 2:17.44 | |
3 | 338 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 2:20.32 | |
4 | 191 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 25 m | 2:21.12 | |
5 | 325 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 25 m | 2:21.48 | |
6 | 297 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 25 m | 2:22.39 | |
7 | 218 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 25 m | 2:22.40 | |
8 | 192 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 25 m | 2:22.61 | |
9 | 108 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 2:22.78 | |
10 | 245 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 2:23.04 | |
11 | 202 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 25 m | 2:23.66 | |
12 | 121 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 2:23.80 | |
13 | 197 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 25 m | 2:24.00 | |
14 | 331 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 25 m | 2:24.58 | |
15 | 145 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 2:25.07 | |
16 | 327 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 25 m | 2:25.24 | |
17 | 125 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 2:25.38 | |
18 | 316 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 25 m | 2:25.68 | |
19 | 137 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 2:25.70 | |
20 | 106 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 25 m | 2:25.76 | |
21 | 196 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 25 m | 2:26.00 | |
22 | 1 | Junge Laura Holm | 1998 | KALUNDBORG | 9838AD | 25 m | 2:26.03 | |
23 | 198 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 2:26.38 | |
24 | 261 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 25 m | 2:26.58 | |
25 | 233 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 25 m | 2:26.60 | |
26 | 303 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 25 m | 2:26.68 | |
27 | 214 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 25 m | 2:27.03 | |
28 | 161 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 2:28.19 | |
29 | 334 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 2:29.08 | |
30 | 15 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 2:29.16 | |
31 | 280 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 2:29.29 | |
32 | 226 | Hovmand Isa | 2000 | SK-SYD | 0048BA | 25 m | 2:29.41 | |
33 | 187 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 2:30.80 | |
34 | 133 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 25 m | 2:31.78 | |
35 | 251 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 25 m | 2:32.20 | |
36 | 235 | Mortensen Sara | 2001 | VI39 | 0136AW | 25 m | 2:32.25 | |
37 | 167 | Føyn Anne | 2002 | BIRKERØD | 0282AF | 25 m | 2:32.57 | |
38 | 171 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 25 m | 2:32.59 | |
39 | 275 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 25 m | 2:33.10 | |
40 | 144 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 25 m | 2:33.43 | |
41 | 163 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 2:33.86 | |
42 | 12 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 2:34.04 | |
43 | 172 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 2:34.40 | |
44 | 188 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 2:34.86 | |
45 | 19 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 2:36.00 | |
46 | 150 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 25 m | 2:36.57 | |
47 | 237 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 2:37.07 | |
48 | 244 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 2:38.10 | |
49 | 10 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 25 m | 2:38.20 | |
50 | 168 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 25 m | 2:38.42 | |
51 | 85 | Larsen Jasmin | 2002 | RINGSTED | 0264AZ | 25 m | 2:38.49 | |
52 | 200 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 25 m | 2:39.74 | |
53 | 9 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 25 m | 2:44.24 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:13 |