Startliste for Midsommercup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Nordea Midsommercup 2017 |
|
Udskriftsdato |
10 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Ikast Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Herrer |
Finaler (5) |
Sponsor: Nordea |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
Elliott Mitaine |
2006 |
0625AJ |
SKANDERBOR |
|
25m |
|
227 |
4 |
Jannick Franow |
2006 |
0687AG |
HORSENS |
|
25m |
4:00.32 |
299 |
5 |
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
SKANDERBOR |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Frederik Jørgensen |
2006 |
0691AI |
S 68 |
|
25m |
3:59.26 |
251 |
2 |
Christian Radzewicz-Peder |
2003 |
0395AQ |
HORSENS |
|
25m |
3:42.53 |
282 |
3 |
Danilo Møller |
2004 |
0415AH |
NORD |
|
50m |
3:19.28 |
375 |
4 |
Gustav K Kjeldsen |
2004 |
0447AQ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:17.11 |
228 |
5 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
HORSENS |
|
25m |
3:17.17 |
158 |
6 |
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
0445AP |
BSK08 |
|
25m |
3:32.44 |
253 |
7 |
Gustav Nybro Søndergaard |
2004 |
0497AN |
HORSENS |
|
25m |
3:52.69 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Jens Mejdahl |
2003 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
3:14.02 |
311 |
2 |
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
STRUER |
|
25m |
3:02.83 |
410 |
3 |
Anton Christiansen |
2004 |
0493AL |
IKAST |
|
25m |
2:59.86 |
364 |
4 |
Mads Dreschler |
2005 |
0561AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:58.71 |
446 |
5 |
Malthe Theisen |
2003 |
0345AN |
IKAST |
|
25m |
2:59.01 |
150 |
6 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
0381AM |
AABYBRO |
|
25m |
3:02.40 |
368 |
7 |
Joachim Norup Frøjk |
2003 |
0311AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
3:05.96 |
154 |
8 |
Victor Haunstrup |
2003 |
0399AM |
AABYBRO |
|
25m |
3:17.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
AABYBRO |
|
50m |
2:55.97 |
149 |
2 |
Jacob Toft |
2003 |
0357AK |
AABYBRO |
|
50m |
2:52.68 |
66 |
3 |
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
0561AE |
FREM |
|
25m |
2:51.84 |
292 |
4 |
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:43.80 |
437 |
5 |
Theis Nelander |
2005 |
0557AC |
IKAST |
|
25m |
2:49.39 |
304 |
6 |
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:52.46 |
315 |
7 |
Martin Lønstrup |
1993 |
9373AO |
STRUER |
|
25m |
2:54.27 |
422 |
8 |
Kasper Jensen |
2005 |
0559AJ |
IKAST |
|
25m |
2:56.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
0373AL |
HORSENS |
|
25m |
2:39.86 |
151 |
2 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
AABYBRO |
|
25m |
2:34.47 |
418 |
3 |
Rasmus Håkonsson |
2004 |
0449AH |
IKAST |
|
25m |
2:32.81 |
180 |
4 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
25m |
2:23.95 |
408 |
5 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
IKAST |
|
25m |
2:27.58 |
212 |
6 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
25m |
2:34.22 |
109 |
7 |
Alexander Roe |
1997 |
9711AT |
KORAL |
|
25m |
2:38.74 |
314 |
8 |
Christian Jørgensen |
2002 |
0233AR |
STRUER |
|
25m |
2:40.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
10 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|