Startliste for Midsommercup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Nordea Midsommercup 2017 |
|
Udskriftsdato |
11 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|
|
Arrangør |
Ikast Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (10) |
Sponsor: Nordea |
|
Vejledende starttid 13:39 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
Nikolas Dybbøl Monberg |
2003 |
|
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
361 |
4 |
Mikkel Borreskov |
2005 |
|
HOLSTEBRO |
|
25m |
|
274 |
5 |
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
NORD |
|
25m |
|
349 |
6 |
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Bertram Knudsen |
2006 |
0631AL |
IKAST |
|
25m |
|
323 |
2 |
Mathias Bach |
2005 |
0599AN |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
397 |
3 |
Marcus Dahl Burholt |
2004 |
0433AR |
SØHESTEN |
|
25m |
3:41.90 |
276 |
4 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
NORD |
|
25m |
3:29.52 |
196 |
5 |
Frederik Jørgensen |
2006 |
0691AI |
S 68 |
|
25m |
3:30.00 |
200 |
6 |
Malthe Melgaard Jensen |
2005 |
0561AL |
S 68 |
|
25m |
3:59.79 |
346 |
7 |
Karl Rydder Kristensen |
2004 |
|
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
219 |
8 |
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
HORSENS |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Sebastian Stoltenborg |
2004 |
0499AP |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:26.88 |
8 |
2 |
Harald Gold |
2004 |
|
BRÆDSTRUP |
|
25m |
3:12.40 |
194 |
3 |
Philip Bendtsen |
2005 |
0535AK |
S 68 |
|
25m |
3:08.62 |
317 |
4 |
Oskar Møller Olesen |
2003 |
0333AR |
STRUER |
|
25m |
3:04.90 |
299 |
5 |
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:07.04 |
113 |
6 |
Kristian Jensen |
2004 |
0493AQ |
SØHESTEN |
|
25m |
3:11.59 |
195 |
7 |
Sebastian Dalgaard |
2005 |
0533AK |
S 68 |
|
50m |
3:18.85 |
296 |
8 |
Elliott Mitaine |
2006 |
0625AJ |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:28.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Andreas Christensen |
2003 |
0381AS |
SØHESTEN |
|
25m |
2:59.91 |
375 |
2 |
Gustav K Kjeldsen |
2004 |
0447AQ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:53.52 |
34 |
3 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
50m |
2:51.05 |
45 |
4 |
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
0269AO |
ERRITSØ |
|
50m |
2:48.33 |
7 |
5 |
Anton Gold |
2002 |
0235AS |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
2:48.46 |
115 |
6 |
Jens Mejdahl |
2003 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
2:51.76 |
193 |
7 |
Juka Nedergaard |
2004 |
0497AL |
S 68 |
|
25m |
2:58.57 |
251 |
8 |
Christian Radzewicz-Peder |
2003 |
0395AQ |
HORSENS |
|
25m |
3:04.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
85 |
1 |
Noah Brendholdt |
2004 |
0415AI |
SKIVE |
|
25m |
2:45.88 |
311 |
2 |
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
STRUER |
|
25m |
2:44.02 |
134 |
3 |
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
0295AS |
SØHESTEN |
|
25m |
2:43.28 |
422 |
4 |
Kasper Jensen |
2005 |
0559AJ |
IKAST |
|
25m |
2:42.09 |
281 |
5 |
Emil Jaworski |
2004 |
0475AQ |
NORD |
|
25m |
2:42.45 |
364 |
6 |
Mads Dreschler |
2005 |
0561AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:43.41 |
150 |
7 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
0381AM |
AABYBRO |
|
25m |
2:44.87 |
159 |
8 |
Oliver Feldthusen |
2003 |
0301AP |
BSK08 |
|
25m |
2:46.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Anders Mikkelsen |
2001 |
0105AS |
AABYBRO |
|
25m |
2:41.62 |
392 |
2 |
Rasmus Remme Svendsen |
2003 |
0337AO |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:40.24 |
63 |
3 |
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
FREM |
|
25m |
2:36.39 |
315 |
4 |
Martin Lønstrup |
1993 |
9373AO |
STRUER |
|
25m |
2:33.97 |
359 |
5 |
Noah Lebæk Andersen |
2003 |
0347AL |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:34.94 |
13 |
6 |
Mikkel Langkjær |
2002 |
0213AT |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
2:38.48 |
345 |
7 |
Alex Hvam |
2003 |
0349AQ |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:41.42 |
108 |
8 |
Anton B. Nielsen |
2003 |
0375AN |
KORAL |
|
25m |
2:41.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Christian Lorey |
2003 |
0367AQ |
ERRITSØ |
|
50m |
2:32.25 |
95 |
2 |
Anton Poulsen |
2004 |
0483AH |
SKIVE |
|
25m |
2:31.28 |
75 |
3 |
Magnus Ipsen Pedersen |
2001 |
0145AR |
FREM |
|
25m |
2:30.74 |
383 |
4 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
0305AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:30.28 |
420 |
5 |
Rasmus Irmschler |
2002 |
0273AP |
IKAST |
|
25m |
2:30.67 |
437 |
6 |
Theis Nelander |
2005 |
0557AC |
IKAST |
|
25m |
2:30.97 |
262 |
7 |
Michael Jørgensen |
1981 |
8199AA |
MUNKEBO |
|
25m |
2:32.09 |
410 |
8 |
Anton Christiansen |
2004 |
0493AL |
IKAST |
|
25m |
2:33.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
ERRITSØ |
|
50m |
2:28.38 |
446 |
2 |
Malthe Theisen |
2003 |
0345AN |
IKAST |
|
25m |
2:25.39 |
292 |
3 |
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:23.06 |
148 |
4 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
AABYBRO |
|
25m |
2:22.23 |
132 |
5 |
David Johansen |
2001 |
0179AN |
SØHESTEN |
|
25m |
2:22.56 |
106 |
6 |
Nicklas Christian Jensen |
1997 |
9765AT |
KORAL |
|
25m |
2:23.45 |
233 |
7 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
0373AL |
HORSENS |
|
25m |
2:27.22 |
304 |
8 |
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:28.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
418 |
1 |
Rasmus Håkonsson |
2004 |
0449AH |
IKAST |
|
25m |
2:22.00 |
314 |
2 |
Christian Jørgensen |
2002 |
0233AR |
STRUER |
|
25m |
2:18.94 |
84 |
3 |
Magnus Alexandersen |
2002 |
0267AP |
SKIVE |
|
25m |
2:18.64 |
254 |
4 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
0155AO |
HORSENS |
|
25m |
2:17.38 |
77 |
5 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
FREM |
|
25m |
2:18.16 |
211 |
6 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
25m |
2:18.74 |
181 |
7 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
0101AS |
S 68 |
|
25m |
2:19.49 |
144 |
8 |
Victor Borgen Elvensø |
2001 |
0119AR |
AABYBRO |
|
25m |
2:22.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
AABYBRO |
|
25m |
2:14.76 |
212 |
2 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
2:13.36 |
143 |
3 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
0015AM |
AABYBRO |
|
25m |
2:11.80 |
415 |
4 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
25m |
1:54.60 |
408 |
5 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
IKAST |
|
25m |
2:09.39 |
379 |
6 |
Mads Lund |
2002 |
0253AO |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:12.53 |
179 |
7 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
50m |
2:14.53 |
322 |
8 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
0231AT |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:17.22 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
11 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|