Program för Wadköpingsdoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
12:35 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar |
Finaler (4) |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 2:11.15 2015-09-19 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 |
|
Beräknad start 15:36 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
376 |
1 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
25m |
2:55.03 |
303 |
2 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:50.12 |
151 |
3 |
Oliver Edoff |
2003 |
AL4703 |
NKK |
|
25m |
2:45.60 |
103 |
4 |
Måns Evertsson |
2003 |
AR2103 |
MASS |
|
50m |
2:44.11 |
199 |
5 |
Gustav Forssell |
2003 |
AL3503 |
S 02 |
|
25m |
2:45.46 |
323 |
6 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:47.94 |
192 |
7 |
Noel Bohlin |
2003 |
AM4903 |
S 02 |
|
50m |
2:50.83 |
35 |
8 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
AQ0705 |
GÄVLE SS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
30 |
1 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:43.51 |
198 |
2 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
AI8703 |
S 02 |
|
50m |
2:40.67 |
105 |
3 |
Lukas Fredholm |
2003 |
AE9903 |
MASS |
|
25m |
2:40.18 |
133 |
4 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
2:39.73 |
203 |
5 |
Linus Olofsson |
2003 |
AL6503 |
S 02 |
|
50m |
2:40.15 |
285 |
6 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
50m |
2:40.64 |
39 |
7 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:43.47 |
41 |
8 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:43.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
MASS |
|
25m |
2:38.45 |
335 |
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:37.47 |
202 |
3 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
25m |
2:36.25 |
34 |
4 |
Melker Rosengren |
2003 |
AR1903 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:35.55 |
267 |
5 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
25m |
2:35.67 |
127 |
6 |
Oscar Sjöström |
2003 |
AA2103 |
MASS |
|
50m |
2:37.13 |
207 |
7 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
25m |
2:37.84 |
78 |
8 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:39.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
195 |
1 |
Daniel Clasén |
2003 |
AL1503 |
S 02 |
|
25m |
2:34.66 |
130 |
2 |
Karl Skogsberg |
2003 |
AF2103 |
MASS |
|
25m |
2:33.67 |
458 |
3 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
2:30.79 |
208 |
4 |
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
25m |
2:26.66 |
74 |
5 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:27.21 |
54 |
6 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:33.40 |
135 |
7 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
2:34.57 |
131 |
8 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
25m |
2:34.72 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
12:35 |
|