Program för World Outgames 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Event 14, 50m Breaststroke Women |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 170 | Applegate 5002 Julia | 1970 | USA | 50 m | 36.48 | ||
2 | 317 | Jack 5012 Sam | 1963 | CAN | 50 m | 40.01 | ||
3 | 491 | Sax 1951 Ursula | 1957 | SUI | 50 m | 40.10 | ||
4 | 615 | Mante 1159 Yolanda | 1966 | NLD | 50 m | 40.92 | ||
5 | 528 | Whitmill 1560 Kate | 1982 | GBR | 50 m | 41.00 | ||
6 | 19 | Notbohm 1412 Catrin | 1972 | SWE | 25 m | 41.50 | ||
7 | 242 | Madsen 1149 Heidi | 1971 | USA | 50 m | 42.38 | ||
8 | 565 | Schlegel 3850 Kathrin | 1966 | GER | 50 m | 43.00 | ||
9 | 551 | Kuehner 7338 Ute | 1960 | GER | 50 m | 43.20 | ||
10 | 509 | Hall 1562 Steph | 1980 | GBR | 50 m | 44.00 | ||
11 | 32 | Nidsjö 6688 Elisabet | 1967 | SWE | 25 m | 46.00 | ||
12 | 512 | Kölling 7893 Sylvia | 1982 | GBR | 50 m | 46.00 | ||
13 | 555 | Noelle 5500 Ruth | 1963 | GER | 50 m | 47.00 | ||
14 | 562 | Sangel 3903 Sabine | 1969 | GER | 50 m | 47.00 | ||
15 | 396 | Bravetta 3677 Elena | 1975 | ITA | 50 m | 47.00 | ||
16 | 573 | Uhse 2030 Karin | 1959 | GER | 50 m | 47.07 | ||
17 | 536 | Drosihn 7316 Ulrike | 1963 | GER | 50 m | 47.20 | ||
18 | 410 | Nini 5362 Giovanna | 1968 | ITA | 50 m | 48.00 | ||
19 | 645 | Horst 1520 Vera van der | 1955 | NLD | 50 m | 50.00 | ||
20 | 253 | Mountford 2391 Pia | 1968 | USA | 50 m | 50.13 | ||
21 | 144 | Mclachlan 351 Megan | 1965 | AUS | 50 m | 51.00 | ||
22 | 496 | Williger 3434 Babett | 1970 | SUI | 50 m | 55.00 | ||
23 | 682 | Lunacek 7862 Ulrike | 1957 | AUT | 50 m | 55.00 | ||
24 | 502 | Brione 6896 Lucie | 1973 | GBR | 50 m | 55.22 | ||
25 | 385 | Sørensen 7388 Karin | 1962 | DEN | 50 m | 56.00 | ||
26 | 381 | Regenfuss 3228 Franziska | 1956 | DEN | 50 m | 56.17 | ||
27 | 677 | Moses 6979 Karen | 1949 | NZL | 50 m | 58.00 | ||
28 | 634 | Schroot 2397 Simonet | 1958 | NLD | 50 m | 59.00 | ||
29 | 593 | Weert 2381 Anna de | 1949 | NLD | 50 m | 59.00 | ||
30 | 485 | Marcoux 6727 Irène | 1974 | SUI | 50 m | 1:00.00 | ||
31 | 670 | Zuidema 1703 Willij | 1953 | NLD | 50 m | 1:00.00 | ||
32 | 701 | Langius 3369 Willemijn | 1968 | BEL | 50 m | 1:01.01 | ||
33 | 508 | Frost 6895 Susan | 1956 | GBR | 50 m | 1:10.00 | ||
34 | 408 | Marogna 5276 Chiara | 1965 | ITA | 50 m | 1:30.00 | ||
35 | 546 | Hundertmark 1691 Anna | 1947 | GER | 50 m | 1:30.00 | ||
36 | 561 | Roubal 975 Karen | 1962 | GER | 50 m | 2:00.00 | ||
Generated by WinGrodan 1.17.12 | Print Date | 28 July 2009 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion | Print Time | 08:43 |