Program för DM och JDM Mellansvenska SF
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 11/6 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)
Heatlista Gren 36
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2016 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
12:04 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:04.69 2013-07-10 |
Distriktrekord Juniorer: Victoria Åberg (2001) 1:04.83 2017-04-09 |
|
Beräknad start 16:02 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:23.80 |
130 |
2 |
Malla Myrelid |
2002 |
AQ0202 |
UPSALA S |
|
50m |
1:18.52 |
91 |
3 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
50m |
1:16.21 |
161 |
4 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:15.73 |
9 |
5 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
SK ENA |
|
25m |
1:16.07 |
26 |
6 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:18.33 |
138 |
7 |
Geshin Zarei |
2003 |
AB9603 |
UPSALA S |
|
50m |
1:19.59 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
160 |
1 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:14.72 |
126 |
2 |
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
UPSALA S |
|
50m |
1:14.45 |
27 |
3 |
Stella Verner |
2003 |
AF6403 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:13.98 |
124 |
4 |
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
UPSALA S |
|
50m |
1:13.49 |
28 |
5 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:13.92 |
46 |
6 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:14.40 |
37 |
7 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:14.58 |
41 |
8 |
Stina Andersson |
2002 |
AG2202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:14.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:12.53 |
45 |
2 |
Elin Håkansson |
1997 |
BL4697 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:11.71 |
198 |
3 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
1:11.45 |
72 |
4 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:11.23 |
136 |
5 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
25m |
1:11.38 |
146 |
6 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:11.47 |
24 |
7 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:11.96 |
179 |
8 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
60 |
1 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:11.16 |
49 |
2 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:10.76 |
152 |
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.86 |
58 |
4 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:09.04 |
186 |
5 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:09.66 |
110 |
6 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:10.10 |
18 |
7 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:10.84 |
93 |
8 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
25m |
1:11.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.89 |
156 |
2 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:07.13 |
85 |
3 |
Rebecka Östh |
1999 |
AE3699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:07.05 |
162 |
4 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:06.36 |
153 |
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:06.62 |
188 |
6 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
1:07.11 |
11 |
7 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.17 |
204 |
8 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:08.48 |
Skapad av WinGrodan 1.25.11 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
12:04 |
|