Program för DM och JDM Mellansvenska SF
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 11/6 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30)
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2016 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:29 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:18.27 2013-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:18.27 2013-07-07 |
|
Beräknad start 09:00 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
138 |
3 |
Geshin Zarei |
2003 |
AB9603 |
UPSALA S |
|
50m |
2:55.12 |
43 |
4 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:52.20 |
130 |
5 |
Malla Myrelid |
2002 |
AQ0202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:54.90 |
19 |
6 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:03.87 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
161 |
1 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:45.10 |
101 |
2 |
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
SALA SS |
|
50m |
2:43.29 |
181 |
3 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
50m |
2:42.30 |
126 |
4 |
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
UPSALA S |
|
50m |
2:41.28 |
137 |
5 |
Amanda Viksten |
2004 |
AK8604 |
UPSALA S |
|
50m |
2:41.80 |
44 |
6 |
Saga Grandelius |
2001 |
AE1801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:42.55 |
159 |
7 |
Lina Rehnman |
2002 |
AZ4802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:44.85 |
63 |
8 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
AW1203 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:51.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
144 |
1 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:39.58 |
38 |
2 |
Lovisa Sved |
2000 |
AH5800 |
GÄVLE SS |
|
50m |
2:38.17 |
49 |
3 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:36.47 |
127 |
4 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
2:35.80 |
26 |
5 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:35.83 |
28 |
6 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:37.88 |
12 |
7 |
Saga Bäckström |
2002 |
AD9202 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:38.20 |
148 |
8 |
Edith Engström |
2002 |
AW7802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:40.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:35.54 |
68 |
2 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:34.80 |
33 |
3 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:34.01 |
186 |
4 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
2:30.32 |
106 |
5 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:33.31 |
20 |
6 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:34.74 |
185 |
7 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
25m |
2:35.32 |
37 |
8 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:35.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:29.48 |
187 |
2 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
2:28.69 |
17 |
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:24.57 |
141 |
4 |
Frida Berggren |
1994 |
AE1894 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:13.14 |
58 |
5 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:23.62 |
57 |
6 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:27.05 |
182 |
7 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
25m |
2:29.25 |
147 |
8 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:30.06 |
Skapad av WinGrodan 1.25.11 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:29 |
|