Program för DM och JDM Mellansvenska SF
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10/6 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2016 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
13:22 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Damer |
Finaler (3) |
Distriktrekord Seniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:19.46 2017-05-07 |
Distriktrekord Juniorer: Hannah Brunzell (2001) 2:19.46 2017-05-07 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
UPSALA S |
|
50m |
2:45.27 |
8 |
2 |
Lovisa Königsson |
2002 |
BM5602 |
SK ENA |
|
50m |
2:42.54 |
91 |
3 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
50m |
2:39.96 |
126 |
4 |
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
UPSALA S |
|
25m |
2:36.41 |
160 |
5 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:39.96 |
41 |
6 |
Stina Andersson |
2002 |
AG2202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:41.70 |
161 |
7 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:45.02 |
130 |
8 |
Malla Myrelid |
2002 |
AQ0202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:45.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:35.49 |
18 |
2 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:33.77 |
146 |
3 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:33.10 |
49 |
4 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:32.69 |
72 |
5 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:32.70 |
93 |
6 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
25m |
2:33.18 |
110 |
7 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:35.22 |
136 |
8 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
25m |
2:35.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:31.08 |
186 |
2 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
2:30.39 |
152 |
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:27.77 |
165 |
4 |
Clara Wiman |
1996 |
AE8896 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:26.96 |
85 |
5 |
Rebecka Östh |
1999 |
AE3699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:27.27 |
179 |
6 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
2:29.99 |
181 |
7 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
25m |
2:30.97 |
187 |
8 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
2:31.91 |
Skapad av WinGrodan 1.25.11 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
13:22 |
|