2017-09-24   08:53:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Langbane Åben Klasse

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  06 juli 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  06 juli 2017         
 
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (3) 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Anna-Marie Christiansen  1990  9044AA  HOVEDSTAD    50m  31.92 
249  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  31.07 
133  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  29.78 
281  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    50m  29.06 
78  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    50m  29.35 
47  Emma Maagøe  1999  9996AH  HOVEDSTAD    50m  30.26 
Isabel Mass  1998  9848AA  JYLLINGE    50m  31.61 
Vibe Toftte Jørgensen  1999  9956AQ  LAKSEN    50m  32.99 

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  31.90 
191  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK    50m  30.78 
192  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    50m  29.77 
226  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  28.83 
229  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  LYNGBY    50m  29.18 
148  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2Odense    50m  30.20 
94  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  31.59 
269  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  GLADSAXE    50m  32.57 

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  31.88 
161  Mia Wennecke  1999  9924AD  HELSINGØR    50m  30.37 
195  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  29.45 
107  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  28.81 
140  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  29.17 
100  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  29.99 
10  Emily Brophy  1999  9962AQ  VAT CPH-MK    50m  31.41 
182  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    50m  32.19 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.14  Udskriftsdato  06 juli 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare