2017-11-20   18:28:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Langbane Åben Klasse

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  06 juli 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  08:41   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  06 juli 2017         
 
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer  Indledende (4) 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
265  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    50m  1:03.57 
177  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    50m  1:01.51 
76  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  1:00.32 
52  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    50m  1:00.46 
159  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    50m  1:01.69 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    50m  58.74 
142  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  58.22 
110  Anina Nicole Lund  1998  9822BE  BIRKERØD    50m  57.77 
44  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  56.37 
98  Maj Howardsen  1997  9798AD  ALLERØD    50m  57.49 
279  Rebecca Heyliger  1992  9234AP  HVIDOVRE    50m  58.05 
12  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    50m  58.40 
137  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  1:00.30 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  ESBJERG    50m  58.70 
67  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    50m  58.21 
150  Camilla Rask  1999  9984AJ  H2Odense    50m  57.66 
271  Sarah Bro  1996  9686AE  HOLBÆK    50m  55.54 
148  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2Odense    50m  57.19 
141  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  57.97 
227  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    50m  58.35 
155  Karla Louise Balle  2001  0122AO  HELSINGØR    50m  59.67 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
269  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  GLADSAXE    50m  58.44 
231  Linda Shaw  1997    LYNGBY    50m  58.20 
226  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  57.63 
277  Signe Bro  1999  9942AA  LYNGBY    50m  54.64 
153  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    50m  56.77 
124  Sofia Altoft  1998  9878AF  FARUM    50m  57.87 
97  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  ALLERØD    50m  58.32 
239  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    50m  58.91 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.14  Udskriftsdato  06 juli 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare