Startliste for DM Langbane Ã…ben Klasse
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 juli 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
08:29 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 juli 2017 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
264 |
3 |
Lea Moesgaard |
1998 |
9846AC |
VIBORG |
|
50m |
2:20.61 |
177 |
4 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
2:11.20 |
174 |
5 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:20.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
2:08.48 |
103 |
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
2:06.47 |
141 |
3 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
2:03.93 |
110 |
4 |
Anina Nicole Lund |
1998 |
9822BE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:02.19 |
79 |
5 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
50m |
2:03.28 |
148 |
6 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
2:04.53 |
71 |
7 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
2:07.80 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:08.31 |
67 |
2 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
2:05.72 |
231 |
3 |
Linda Shaw |
1997 |
|
LYNGBY |
|
50m |
2:03.66 |
97 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.90 |
276 |
5 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
50m |
2:02.61 |
153 |
6 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
2:04.50 |
239 |
7 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
50m |
2:07.35 |
124 |
8 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
FARUM |
|
50m |
2:10.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Georgiana Gardner |
1997 |
|
LYNGBY |
|
50m |
2:08.14 |
227 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:04.74 |
190 |
3 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
2:03.62 |
98 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.58 |
271 |
5 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
HOLBÆK |
|
50m |
2:02.46 |
226 |
6 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:04.16 |
137 |
7 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:06.77 |
47 |
8 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:08.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.14 |
Udskriftsdato |
09 juli 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:29 |
|