Startliste for Swim Open Stockholm 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Saturday 8 April 2017 09:30
3_S
Event 3, 400m Freestyle Men |
|
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
NR: Mads Glaesner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
41 |
Christiansen Henrik |
1996 |
SKJETTEN |
|
50 m |
3:46.37 |
|
2 |
935 |
Rapp Clemens |
1989 |
NECKARSULM |
|
50 m |
3:47.53 |
AFR |
3 |
938 |
Wojdak Wojciech |
1996 |
BRZESKO |
|
50 m |
3:48.87 |
AFR |
4 |
351 |
Johansson Victor |
1998 |
JÖNKÖPING |
AA7798 |
50 m |
3:50.21 |
|
5 |
38 |
Dimitriou Dimitrios |
1997 |
GREECE |
|
50 m |
3:50.81 |
|
6 |
899 |
Wellbrock Florian |
1997 |
GERMANY |
|
50 m |
3:52.91 |
|
7 |
939 |
Dudas Daniel |
1994 |
IRON AQUA |
|
50 m |
3:55.09 |
AFR |
8 |
933 |
Hoang Quy Phuoc |
1993 |
BVSC ZUGLO |
|
50 m |
3:55.85 |
AFR |
9 |
23 |
Piiroinen Eetu |
1995 |
VASA |
95A743 |
50 m |
3:56.15 |
|
10 |
217 |
Gidskehaug Erik Årsland |
1997 |
MADLA SK |
|
50 m |
3:57.31 |
|
11 |
72 |
Mortensen Óli |
1996 |
HOVEDSTAD |
9603AN |
50 m |
3:59.38 |
|
12 |
826 |
Kertes Daniel |
1999 |
ÄNGELHOLM |
AD8399 |
50 m |
4:00.54 |
|
13 |
800 |
Dahlman Gustaf |
1997 |
VÄSTERÅS |
AJ1597 |
50 m |
4:00.75 |
|
14 |
346 |
Grimberg Filip |
1998 |
JÖNKÖPING |
AL0198 |
50 m |
4:02.18 |
|
15 |
120 |
Goguey Theo |
1997 |
CLERMONTOI |
|
50 m |
4:02.45 |
|
16 |
810 |
Steiner Lukas |
1998 |
VÄSTERÅS |
AG8998 |
50 m |
4:02.97 |
|
17 |
486 |
Jedel Christopher |
1995 |
MASS |
AG7995 |
50 m |
4:04.41 |
|
18 |
252 |
Olsson Melker |
2000 |
ELFSBORG |
AC5100 |
50 m |
4:04.71 |
|
19 |
327 |
Hanson Robin |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
AA2701 |
50 m |
4:04.92 |
|
20 |
156 |
Gardshodn Marius Ihlen |
1998 |
HAVNAR |
|
50 m |
4:05.36 |
|
21 |
81 |
Schmidt William Ruud |
1999 |
AALESUND |
|
50 m |
4:06.58 |
|
22 |
353 |
Lärkfeldt Tim |
2000 |
JÖNKÖPING |
AC9900 |
50 m |
4:07.02 |
|
23 |
487 |
Leander Tor |
1999 |
MASS |
AA5999 |
50 m |
4:07.27 |
|
24 |
83 |
Wiik Oscar |
2000 |
AALESUND |
|
50 m |
4:10.15 |
|
25 |
350 |
Holmquist Marcus |
2000 |
JÖNKÖPING |
AK2500 |
50 m |
4:11.08 |
|
26 |
505 |
Gérnyi Karl Gustav |
1999 |
SK NEPTUN |
AG9599 |
50 m |
4:11.34 |
|
27 |
43 |
Aanesen Viktor |
1999 |
SKJETTEN |
|
50 m |
4:11.48 |
|
28 |
33 |
Toth Patrick |
2000 |
LAMBERTSET |
|
50 m |
4:11.80 |
|
29 |
148 |
Lehtonen Roope |
1996 |
RAISION |
96A083 |
50 m |
4:12.18 |
|
30 |
307 |
Vikström Isak |
1999 |
HS |
AJ3199 |
50 m |
4:12.33 |
|
31 |
187 |
Martikainen Emil |
1997 |
RAUMAN |
97A535 |
50 m |
4:12.50 |
|
32 |
39 |
Vik Simen |
1999 |
SANDNES |
|
50 m |
4:14.56 |
|
33 |
786 |
Sundberg Max |
1999 |
VÄSBY SS |
AS5399 |
50 m |
4:14.97 |
|
34 |
521 |
Rehn Oliver |
2001 |
SK NEPTUN |
AF5101 |
50 m |
4:15.42 |
|
35 |
654 |
Hansson Theodor |
1994 |
SÖDERTÄLJE |
AG8394 |
50 m |
4:16.04 |
|
36 |
218 |
Jørgensen Christoffer Solberg |
1996 |
MADLA SK |
|
50 m |
4:16.15 |
|
37 |
169 |
Pullinen Jasper |
1999 |
RIIHIMÄEN |
99A036 |
50 m |
4:17.07 |
|
38 |
22 |
Tähtivuori Aaro |
1998 |
HELSINGFOR |
98A584 |
50 m |
4:17.33 |
|
39 |
470 |
Lindblom William |
1998 |
MKK |
AN7798 |
50 m |
4:17.68 |
|
40 |
696 |
Rudqvist Samuel |
1999 |
TROLLHÄTTA |
AA7799 |
50 m |
4:17.73 |
|
41 |
570 |
Trudov Alexander |
1999 |
S 71 |
AT5399 |
50 m |
4:18.28 |
|
42 |
125 |
Houen William |
2001 |
HELSINGØR |
0145AF |
50 m |
4:18.33 |
|
43 |
461 |
Andersson Anton |
1997 |
MKK |
AI4997 |
50 m |
4:18.48 |
|
44 |
755 |
Kahl Linus |
2001 |
WISBY SS |
AE1501 |
50 m |
4:18.88 |
|
45 |
530 |
Björklund Johan |
1999 |
NJURUNDA |
AE7199 |
50 m |
4:18.98 |
|
46 |
248 |
Hambraeus Joel |
1998 |
DANDERYD |
AL8198 |
50 m |
4:19.02 |
|
47 |
870 |
Lentini Mattia |
1988 |
SPIF SF |
AR2788 |
50 m |
4:19.10 |
|
48 |
221 |
Turøy Jens Petter |
1999 |
MADLA SK |
|
50 m |
4:19.19 |
|
49 |
824 |
Hellzén Petter |
2000 |
ÄNGELHOLM |
AA6300 |
50 m |
4:19.57 |
|
50 |
891 |
Aspegren Henrik |
1999 |
ULLENSAKER |
|
50 m |
4:20.71 |
|
51 |
493 |
Taheri Sam |
2000 |
MASS |
AF5300 |
50 m |
4:21.54 |
|
52 |
770 |
Frödeberg Gustav |
1997 |
VÄSBY SS |
AA5197 |
50 m |
4:21.80 |
|
53 |
82 |
Thorvik Mathias Rørstad |
1998 |
AALESUND |
|
50 m |
4:22.45 |
|
54 |
291 |
Dukic Dennis |
2000 |
HS |
AC4500 |
50 m |
4:22.63 |
|
55 |
650 |
Kuijpers Ivo |
1999 |
SÄFFLE SS |
AG6199 |
50 m |
4:22.68 |
|
56 |
883 |
Fessl Simon |
1999 |
KNITTELFEL |
|
50 m |
4:23.31 |
|
57 |
739 |
Göransson Carl |
2000 |
UPSALA S |
AQ8300 |
50 m |
4:23.35 |
|
58 |
362 |
Svan Viktor |
2000 |
JÖNKÖPING |
AH0300 |
50 m |
4:23.46 |
|
59 |
855 |
Lloyd Axel |
1999 |
TRELLEBORG |
AE4599 |
50 m |
4:24.04 |
|
60 |
90 |
Urdal Sondre Saltnes |
1999 |
DELFANA |
|
50 m |
4:25.91 |
|
61 |
152 |
Dam Johan |
2002 |
HAVNAR |
|
50 m |
4:26.25 |
|
62 |
215 |
Aikio Espen |
2000 |
MADLA SK |
|
50 m |
4:26.99 |
|
63 |
591 |
Henkel Gabriel |
2001 |
SKURU IK |
AS3301 |
50 m |
4:27.34 |
|
64 |
244 |
Kerman William |
2001 |
ANDERSTORP |
AA6501 |
50 m |
4:27.58 |
|
65 |
416 |
Hoff Oskar |
1998 |
LANDSKRONA |
AH0198 |
50 m |
4:27.86 |
|
66 |
360 |
Sabic Ishak |
1999 |
JÖNKÖPING |
AI9999 |
50 m |
4:27.90 |
|
67 |
646 |
Strandberg Johan |
1997 |
SUNDSVALL |
AL3197 |
50 m |
4:28.01 |
|
68 |
175 |
Vartiainen Miiro |
2001 |
JOENSUUN |
01A340 |
50 m |
4:28.11 |
|
69 |
383 |
Albringer David |
2001 |
KARLSTAD |
AF2101 |
50 m |
4:28.80 |
|
70 |
893 |
Laurusonis Mantas |
2000 |
ULLENSAKER |
|
50 m |
4:29.31 |
|
71 |
868 |
Hysing Elias |
2000 |
SPIF SF |
AR1500 |
50 m |
4:29.38 |
|
72 |
343 |
Bergwall Johan |
1999 |
JÖNKÖPING |
AO4599 |
50 m |
4:29.57 |
|
73 |
532 |
Borgström Filip |
2001 |
NJURUNDA |
AK5101 |
50 m |
4:31.79 |
|
74 |
454 |
Brinkhagen Tim |
2001 |
SK LÖDDE |
AC9901 |
50 m |
4:31.84 |
|
75 |
642 |
Näslund Viktor |
2001 |
SUNDSVALL |
AF1301 |
50 m |
4:31.94 |
|
76 |
777 |
Melinder Martin |
2001 |
VÄSBY SS |
AG1301 |
50 m |
4:31.94 |
|
77 |
636 |
Ekengren Johan |
2001 |
SUNDSVALL |
AA6901 |
50 m |
4:32.23 |
|
78 |
773 |
Hansson Eric |
2002 |
VÄSBY SS |
AD0302 |
50 m |
4:32.65 |
|
79 |
270 |
Salbrink Filip |
2002 |
ESLÖVS SS |
AH6502 |
50 m |
4:33.39 |
|
80 |
161 |
Jøntvedt Jon |
2003 |
BRYNE SK |
|
50 m |
4:36.22 |
|
81 |
625 |
Wallén Andreas |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
AP9302 |
50 m |
4:36.55 |
|
82 |
632 |
Wennerholm Carl |
2002 |
SKK |
AH3902 |
50 m |
4:41.18 |
|
83 |
803 |
Fahlén Max |
2001 |
VÄSTERÅS |
AM1101 |
50 m |
4:42.68 |
|
84 |
743 |
Söderberg Mikael |
2003 |
UPSALA S |
AA9303 |
50 m |
4:53.59 |
|
85 |
87 |
Omarsson Omar |
2000 |
DELFANA |
|
25 m |
4:08.86 |
|
86 |
494 |
Åberg Tobias |
2000 |
MASS |
AB2500 |
25 m |
4:10.01 |
|
87 |
158 |
Nattestad Niels |
1998 |
HAVNAR |
|
25 m |
4:11.79 |
|
88 |
145 |
Welschof Joshua |
1999 |
OSLO IL |
|
25 m |
4:15.01 |
|
89 |
166 |
Tobiassen Mats Fjogstad |
2002 |
BRYNE SK |
|
25 m |
4:18.12 |
|
90 |
562 |
Olsson Primus |
2000 |
SK RAN |
AV7100 |
50 m |
4:33.88 |
RES |
91 |
583 |
Persson Alfred |
2000 |
SJÖBO SS |
AG4900 |
50 m |
4:34.04 |
RES |
92 |
766 |
Brandt Simon |
2000 |
VÄSBY SS |
AJ4700 |
50 m |
4:35.92 |
RES |
|
Generated by WinGrodan 1.25.10 |
Print Date |
07 April 2017 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
Print Time |
18:38 |
|