Startliste for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 26, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 262 | Olesen Michael Terp | 1999 | ESBJERG | 9917AA | 50 m | 2:02.65 | |
2 | 330 | Hansen Andreas | 2000 | VEJLE | 0089AH | 50 m | 2:06.75 | |
3 | 268 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:07.16 | |
4 | 212 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 2:08.98 | |
5 | 47 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 2:09.72 | |
6 | 96 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 2:10.63 | |
7 | 467 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 2:10.87 | |
8 | 373 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 2:11.19 | |
9 | 301 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 50 m | 2:11.77 | |
10 | 403 | Sørensen Daniel | 1999 | VATCPH-STT | 9901AD | 50 m | 2:12.02 | |
11 | 215 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 50 m | 2:12.04 | |
12 | 437 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 50 m | 2:12.89 | |
13 | 128 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 50 m | 2:13.36 | |
14 | 466 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 2:13.82 | |
15 | 242 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 2:14.25 | |
16 | 162 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 2:14.70 | |
17 | 17 | Jensen Daniel | 2001 | DELTA | 0119AH | 50 m | 2:14.71 | |
18 | 441 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 2:15.57 | |
19 | 511 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 50 m | 2:16.29 | |
20 | 258 | Mose Jakob | 2000 | ESBJERG | 0029AF | 50 m | 2:16.77 | |
21 | 49 | Langvad Rasmus | 2000 | GSK | 0045AD | 50 m | 2:16.84 | |
22 | 464 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 2:18.04 | |
23 | 324 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 2:19.05 | |
24 | 238 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 2:19.19 | |
25 | 366 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 2:19.40 | |
26 | 532 | Vinjebo Magnus | 1999 | ROSKILDE | 9963AG | 50 m | 2:19.49 | |
27 | 97 | Christensen Mads Emil | 1999 | KØGE | 9977AE | 50 m | 2:20.17 | |
28 | 372 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 2:20.37 | |
29 | 234 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:20.79 | |
30 | 203 | Petersen Jakob | 1999 | HVIDOVRE | 9941AD | 50 m | 2:20.98 | |
31 | 264 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 50 m | 2:21.29 | |
32 | 460 | Wentorf Johan | 1999 | FR.SUND | 9939AH | 50 m | 2:22.22 | |
33 | 30 | Larsen Rune Solgaard | 2000 | Berns | 0039AU | 50 m | 2:22.69 | |
34 | 69 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 2:22.71 | |
35 | 111 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:23.47 | |
36 | 337 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 50 m | 2:24.67 | |
37 | 99 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 2:26.52 | |
38 | 329 | Funder Magnus | 2001 | VEJLE | 0173AK | 50 m | 2:26.70 | |
39 | 174 | Bryde Karl | 2000 | HERLUFSHOL | 0099AQ | 50 m | 2:26.85 | |
40 | 135 | Iversen André | 2001 | SØNDERBORG | 0121AL | 50 m | 2:26.95 | |
41 | 177 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 2:27.77 | |
42 | 459 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 2:29.01 | |
43 | 102 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 2:29.08 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:05 |