Startliste for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 18, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 262 | Olesen Michael Terp | 1999 | ESBJERG | 9917AA | 50 m | 56.19 | |
2 | 335 | Juul Jakob | 2000 | VEJLE | 0015AK | 50 m | 57.09 | |
3 | 268 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 57.72 | |
4 | 468 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 50 m | 57.82 | |
5 | 47 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 58.00 | |
6 | 211 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 58.08 | |
7 | 242 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 58.27 | |
8 | 373 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 0055AA | 50 m | 58.28 | |
9 | 229 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | SLANGERUP | 0073AD | 50 m | 58.35 | |
10 | 3 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GREVE | 0137AG | 50 m | 58.56 | |
11 | 437 | Kristensen Tais Andkjær | 1999 | HORSENS | 9987AB | 50 m | 58.61 | |
12 | 301 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 50 m | 58.63 | |
13 | 501 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 50 m | 58.76 | |
14 | 246 | Eickhardt Casper | 1999 | ESBJERG | 9921AJ | 50 m | 58.96 | |
15 | 442 | Udbye Rasmus | 2000 | HORSENS | 0007AM | 50 m | 59.19 | |
16 | 366 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 50 m | 59.29 | |
17 | 254 | Jørgensen Christian Holm | 1999 | ESBJERG | 9973AK | 50 m | 59.48 | |
18 | 403 | Sørensen Daniel | 1999 | VATCPH-STT | 9901AD | 50 m | 59.56 | |
19 | 17 | Jensen Daniel | 2001 | DELTA | 0119AH | 50 m | 59.66 | |
20 | 500 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 59.70 | |
21 | 204 | Rappenborg Marcus | 1999 | HVIDOVRE | 9959AP | 50 m | 59.71 | |
22 | 70 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 50 m | 59.78 | |
23 | 467 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 50 m | 59.84 | |
24 | 215 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 50 m | 1:00.03 | |
25 | 515 | Lerche Magnus | 1999 | AARS | 9941AG | 50 m | 1:00.12 | |
26 | 162 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 1:00.23 | |
27 | 324 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 50 m | 1:00.35 | |
28 | 203 | Petersen Jakob | 1999 | HVIDOVRE | 9941AD | 50 m | 1:00.40 | |
29 | 144 | Mikkelsen Matthias Bach | 2000 | KOLDING | 0029AM | 50 m | 1:00.42 | |
30 | 251 | Høgild Magnus B. | 1999 | ESBJERG | 9959AD | 50 m | 1:00.42 | |
31 | 466 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 50 m | 1:00.47 | |
32 | 464 | Frandsen Anders Dam | 2000 | SLAGELSE | 0051AN | 50 m | 1:00.52 | |
33 | 112 | Høgenhaug Pierre | 1999 | SØLLERØD | 9939AJ | 50 m | 1:00.64 | |
34 | 274 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 1:00.70 | |
35 | 496 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 50 m | 1:00.72 | |
36 | 372 | Larsen Villads Bomholt | 2001 | HELSINGØR | 0137AM | 50 m | 1:00.74 | |
37 | 212 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 1:00.92 | |
38 | 128 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 50 m | 1:01.01 | |
39 | 206 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 1:01.08 | |
40 | 281 | Bui Andreas | 2000 | H2Odense | 0031AJ | 50 m | 1:01.42 | |
41 | 96 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | KØGE | 0075AI | 50 m | 1:01.61 | |
42 | 18 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 1:01.68 | |
43 | 282 | Burgaard Malthe | 2000 | H2Odense | 0071AA | 50 m | 1:01.75 | |
44 | 30 | Larsen Rune Solgaard | 2000 | Berns | 0039AU | 50 m | 1:01.80 | |
45 | 449 | Hjort Anton Borg | 2000 | LYSENG | 0065AO | 50 m | 1:02.00 | |
46 | 69 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 1:02.23 | |
47 | 245 | Christensen Oliver | 2000 | ESBJERG | 0025AF | 50 m | 1:02.53 | |
48 | 97 | Christensen Mads Emil | 1999 | KØGE | 9977AE | 50 m | 1:02.56 | |
49 | 441 | Rasmussen Andreas | 2000 | HORSENS | 0045AQ | 50 m | 1:02.67 | |
50 | 49 | Langvad Rasmus | 2000 | GSK | 0045AD | 50 m | 1:02.71 | |
51 | 272 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 1:02.93 | |
52 | 174 | Bryde Karl | 2000 | HERLUFSHOL | 0099AQ | 50 m | 1:03.00 | |
53 | 177 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 1:03.01 | |
54 | 343 | Desmareth Kristoffer | 2000 | RINGE | 0049AC | 50 m | 1:03.07 | |
55 | 213 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 1:03.17 | |
56 | 169 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 50 m | 1:03.51 | |
57 | 329 | Funder Magnus | 2001 | VEJLE | 0173AK | 50 m | 1:03.66 | |
58 | 9 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 50 m | 1:03.68 | |
59 | 278 | Andresen Benjamin Mads | 2000 | H2Odense | 0069AJ | 50 m | 1:03.85 | |
60 | 532 | Vinjebo Magnus | 1999 | ROSKILDE | 9963AG | 50 m | 1:03.88 | |
61 | 385 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 1:04.08 | |
62 | 107 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 1:04.14 | |
63 | 339 | Rasmussen Anders | 2001 | VEJLE | 0169AF | 50 m | 1:04.22 | |
64 | 477 | Letting Malthe | 2001 | FARUM | 0111AB | 50 m | 1:04.34 | |
65 | 314 | Ganzhorn Andreas Thybo | 2001 | VEST | 0117AE | 50 m | 1:04.48 | |
66 | 337 | Kragh Emil | 2001 | VEJLE | 0197AL | 50 m | 1:05.08 | |
67 | 409 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 1:05.13 | |
68 | 258 | Mose Jakob | 2000 | ESBJERG | 0029AF | 50 m | 1:05.35 | |
69 | 297 | Basha Ehab | 2000 | AGF | 0069AU | 50 m | 1:05.56 | |
70 | 132 | Frost Hjalte Lillevik | 2001 | S 68 | 0189AL | 50 m | 1:07.33 | |
71 | 410 | Bugge August Hertz | 2000 | VAT CPH-MK | 0089AU | 50 m | 1:07.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:05 |