Startliste for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 9, 800m Frisvømning Damer |
Finaler (4) |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
519 |
3 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
10:03.71 |
481 |
4 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
50m |
9:55.53 |
497 |
5 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
50m |
9:55.70 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
0 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
9:51.99 |
368 |
1 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
9:48.99 |
220 |
2 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
9:47.12 |
271 |
3 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
9:43.84 |
346 |
4 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
9:38.05 |
433 |
5 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
9:42.02 |
44 |
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
9:43.89 |
153 |
7 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
50m |
9:48.66 |
349 |
8 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
9:51.61 |
147 |
9 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
9:53.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
0 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
50m |
9:37.68 |
289 |
1 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
9:35.51 |
473 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
9:30.63 |
149 |
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
9:28.00 |
502 |
4 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
TRITON B |
|
50m |
9:25.63 |
257 |
5 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
50m |
9:26.11 |
217 |
6 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
9:29.16 |
237 |
7 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
9:32.51 |
533 |
8 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
ROSKILDE |
|
50m |
9:35.54 |
279 |
9 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
9:37.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
216 |
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
9:22.47 |
526 |
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
9:18.87 |
199 |
3 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
9:10.91 |
146 |
4 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
8:59.98 |
29 |
5 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
9:08.44 |
67 |
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
HERLEV |
|
50m |
9:14.07 |
488 |
7 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
9:19.81 |
390 |
8 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
9:24.40 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|