Startliste for Vest Ã…rgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Vest Årgang |
|
Udskriftsdato |
21 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 18:06 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
25m |
|
142 |
4 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
137 |
5 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
0492AE |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Sia Aagaard |
2004 |
0434AB |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
|
151 |
2 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
25m |
1:45.78 |
203 |
3 |
Pernille Nedergaard |
2004 |
0414AU |
SILKEBORG |
|
25m |
1:41.45 |
35 |
4 |
Maria Mathiesen |
2004 |
0496AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:37.03 |
149 |
5 |
Helga Bak |
2004 |
0494AA |
NYBORG |
|
25m |
1:38.46 |
140 |
6 |
Mathilde Møller |
2004 |
0438AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:44.25 |
316 |
7 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
|
297 |
8 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
25m |
1:35.52 |
256 |
2 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
VEJLE |
|
25m |
1:32.97 |
102 |
3 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
HORSENS |
|
25m |
1:30.53 |
317 |
4 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
LYSENG |
|
25m |
1:29.60 |
37 |
5 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.03 |
144 |
6 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
0494AM |
NORD |
|
25m |
1:30.64 |
158 |
7 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
25m |
1:33.27 |
321 |
8 |
Sarah Larsen |
2004 |
0474AJ |
LYSENG |
|
25m |
1:35.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Katrine Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:28.79 |
278 |
2 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
25m |
1:27.49 |
313 |
3 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
1:26.26 |
245 |
4 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
25m |
1:25.58 |
173 |
5 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
25m |
1:25.67 |
41 |
6 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:26.53 |
29 |
7 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:28.04 |
101 |
8 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
25m |
1:29.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
VIBORG |
|
25m |
1:25.41 |
271 |
2 |
Maria Østergaard Nielsen |
2004 |
0474AS |
VIBORG |
|
25m |
1:24.22 |
325 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:23.41 |
43 |
4 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:22.74 |
254 |
5 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
VEJLE |
|
25m |
1:23.02 |
164 |
6 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
25m |
1:23.44 |
319 |
7 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
LYSENG |
|
25m |
1:25.14 |
66 |
8 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2ODENSE |
|
25m |
1:25.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2ODENSE |
|
25m |
1:21.58 |
2 |
2 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
25m |
1:20.56 |
59 |
3 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
H2ODENSE |
|
25m |
1:20.49 |
288 |
4 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
25m |
1:18.71 |
22 |
5 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
25m |
1:19.95 |
150 |
6 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
25m |
1:20.51 |
129 |
7 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
25m |
1:20.89 |
44 |
8 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:22.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
25m |
1:17.66 |
51 |
2 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
25m |
1:17.09 |
331 |
3 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:15.53 |
327 |
4 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:14.68 |
32 |
5 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.84 |
71 |
6 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
H2ODENSE |
|
25m |
1:16.86 |
7 |
7 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
1:17.37 |
60 |
8 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2ODENSE |
|
25m |
1:18.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Josephine Larsen |
2004 |
0476AQ |
VIBORG |
|
25m |
1:14.60 |
83 |
2 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HSK |
|
25m |
1:14.01 |
242 |
3 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
25m |
1:13.07 |
24 |
4 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.29 |
122 |
5 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
25m |
1:10.02 |
306 |
6 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
25m |
1:13.65 |
162 |
7 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
25m |
1:14.20 |
30 |
8 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|