Startliste for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2017 - Langbane |
|
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (20) |
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 |
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 |
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 |
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 |
|
Heat 1 (20) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
442 |
2 |
Victor Enemark Cruse |
2004 |
|
FR.SUND |
|
50m |
1:36.82 |
446 |
3 |
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
FR.SUND |
|
50m |
1:30.35 |
475 |
4 |
August Emil K. Clausen |
2006 |
0609AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:34.30 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
699 |
1 |
James Sibbern-Larsen |
2005 |
0503AM |
NÆSTVED |
|
50m |
1:28.30 |
729 |
2 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
50m |
1:27.57 |
525 |
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.29 |
448 |
4 |
Balder H. Mikkelsen |
2007 |
0707AB |
FR.SUND |
|
50m |
1:26.79 |
444 |
5 |
Christian Hartmann |
2003 |
0399AP |
FR.SUND |
|
50m |
1:27.82 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.17 |
649 |
2 |
Villads Lund Larsen |
2004 |
0441AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:25.36 |
715 |
3 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
RINGSTED |
|
50m |
1:24.08 |
515 |
4 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:24.39 |
478 |
5 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:25.59 |
491 |
6 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
506 |
1 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:21.86 |
728 |
2 |
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
0489AM |
RINGSTED |
|
50m |
1:21.08 |
510 |
3 |
Phillip Maxmølris |
2004 |
0463AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:20.53 |
441 |
4 |
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
FR.SUND |
|
50m |
1:20.77 |
736 |
5 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
50m |
1:21.84 |
535 |
6 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:21.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
716 |
1 |
Zacharias Houmann |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
50m |
1:19.74 |
647 |
2 |
Kasper Kusk |
2003 |
0327AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:18.16 |
504 |
3 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.41 |
814 |
4 |
Samuel Risager |
2003 |
0305AN |
VAT CPH |
|
50m |
1:17.81 |
476 |
5 |
Oskar Clausen |
2004 |
0461AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.42 |
487 |
6 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:20.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
635 |
1 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:16.50 |
840 |
2 |
Mikkel Winther |
2002 |
0285as |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:16.25 |
717 |
3 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
50m |
1:14.44 |
828 |
4 |
Gustav B. Frederiksen |
2004 |
0457AO |
VORDINGB |
|
50m |
1:14.80 |
711 |
5 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
50m |
1:16.36 |
732 |
6 |
Oliver Hostrup Sahlberg |
2003 |
0395AJ |
RINGSTED |
|
50m |
1:16.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
514 |
1 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:13.89 |
439 |
2 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6 |
|
50m |
1:11.99 |
565 |
3 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
50m |
1:11.18 |
767 |
4 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:11.89 |
680 |
5 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
50m |
1:12.26 |
765 |
6 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:14.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
812 |
1 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VAT CPH |
|
50m |
1:08.48 |
488 |
2 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
0239AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.93 |
493 |
3 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.50 |
811 |
4 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
VAT CPH |
|
50m |
1:06.64 |
776 |
5 |
Nicholas Svane |
2002 |
0213AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:08.28 |
657 |
6 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
0353AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
785 |
1 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:04.90 |
637 |
2 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:04.26 |
804 |
3 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:03.61 |
425 |
4 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
A6 |
|
50m |
1:03.93 |
692 |
5 |
Kristian Mouridsen |
2002 |
0261AR |
NÆSTVED |
|
50m |
1:04.62 |
843 |
6 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325ah |
BIRKERØD |
|
50m |
1:05.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
698 |
1 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:03.47 |
708 |
2 |
Benjamin Bodal |
2003 |
0385AF |
RINGSTED |
|
50m |
1:03.06 |
463 |
3 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.03 |
721 |
4 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
50m |
1:03.03 |
770 |
5 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.06 |
830 |
6 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
50m |
1:03.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
794 |
1 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.81 |
709 |
2 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
50m |
1:01.93 |
529 |
3 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.71 |
790 |
4 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:01.75 |
777 |
5 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.64 |
438 |
6 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
A6 |
|
50m |
1:02.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
50m |
1:00.68 |
479 |
2 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.41 |
725 |
3 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
59.70 |
621 |
4 |
William Kristiansen |
2001 |
0129AC |
HOLBÆK |
|
50m |
59.80 |
447 |
5 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
50m |
1:00.48 |
739 |
6 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
1:00.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
602 |
1 |
Sebastian Ejdesgaard |
2001 |
0181AO |
HILLERØD |
|
50m |
59.24 |
600 |
2 |
Frederik Clausen |
2001 |
0141AN |
HILLERØD |
|
50m |
59.10 |
696 |
3 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
50m |
58.99 |
630 |
4 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
50m |
59.03 |
620 |
5 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
59.21 |
796 |
6 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
59.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
734 |
1 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
50m |
58.56 |
806 |
2 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
57.82 |
738 |
3 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
57.43 |
755 |
4 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
57.81 |
603 |
5 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
58.36 |
805 |
6 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
50m |
58.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
631 |
1 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
57.11 |
710 |
2 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
56.89 |
563 |
3 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
50m |
56.54 |
544 |
4 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
56.85 |
632 |
5 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
57.07 |
759 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
57.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
619 |
1 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
56.12 |
627 |
2 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
50m |
55.86 |
617 |
3 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
54.78 |
713 |
4 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
50m |
55.70 |
552 |
5 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
55.93 |
618 |
6 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
HOLBÆK |
|
50m |
56.36 |
|
|
Heat 17 (20) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
1:09.65 |
714 |
2 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
50m |
1:07.54 |
658 |
3 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.38 |
839 |
4 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445ad |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:07.12 |
564 |
5 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
50m |
1:09.10 |
471 |
6 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:11.10 |
|
|
Heat 18 (20) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
763 |
1 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.49 |
681 |
2 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
50m |
1:01.90 |
808 |
3 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
50m |
58.18 |
540 |
4 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
59.81 |
756 |
5 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.41 |
664 |
6 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
0381AA |
KØGE |
|
50m |
1:02.57 |
|
|
Heat 19 (20) (Årg. 1999-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
795 |
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
58.43 |
420 |
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
A6 |
|
50m |
57.44 |
467 |
3 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
55.17 |
724 |
4 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
50m |
55.39 |
671 |
5 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
57.66 |
659 |
6 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
59.36 |
|
|
Heat 20 (20) (Årg. 1918-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
1 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
A6 |
|
50m |
54.29 |
644 |
2 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
53.78 |
543 |
3 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
52.40 |
809 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
52.57 |
562 |
5 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
53.88 |
791 |
6 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
54.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|