Program för UGP 3 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
UGP 3 - 2009 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2009 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:45 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (14) |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
Jessica Mattsson Ceccon |
1996 |
BN1896 |
POLISEN |
|
50m |
|
204 |
4 |
Sofia Hallbäck |
1995 |
BG8695 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:19.03 |
345 |
5 |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
AD0895 |
UPSALA S |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
Erika Gardelin |
1997 |
AU1497 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:07.44 |
126 |
3 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
AF3898 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:04.59 |
48 |
4 |
Amanda Orpana |
1995 |
BC8495 |
POLISEN |
|
50m |
3:02.90 |
130 |
5 |
Karolina Hansson |
1997 |
AJ2697 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:04.40 |
33 |
6 |
Rebeca Lindberg |
1993 |
CF5293 |
HELLAS |
|
50m |
3:04.79 |
247 |
7 |
Wilma Tien |
1995 |
BS1495 |
SS04 |
|
50m |
3:08.43 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Mikaela Sigvardsson |
1996 |
AV5496 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:58.97 |
161 |
2 |
Elsa Wadelius |
1995 |
BA5695 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:55.87 |
202 |
3 |
Vera Green |
1996 |
AV3496 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:52.63 |
407 |
4 |
Lisa Wiklund |
1996 |
BJ1496 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:52.20 |
103 |
5 |
Julia Peterson |
1995 |
BC8895 |
SKK |
|
50m |
2:52.22 |
374 |
6 |
Moa Thienemann |
1994 |
BI5294 |
UPSALA S |
|
50m |
2:53.53 |
231 |
7 |
Afsaneh Askari |
1996 |
AZ5896 |
SS04 |
|
50m |
2:56.15 |
232 |
8 |
Anahit Askari |
1996 |
AZ4896 |
SS04 |
|
50m |
3:00.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
1 |
Malin Klingre |
1997 |
BC9897 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:50.72 |
28 |
2 |
Rebecca Eklund |
1996 |
AS1296 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
2:49.41 |
113 |
3 |
Sandra Andersson |
1993 |
AW7293 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:46.88 |
45 |
4 |
Claudia Lienert |
1996 |
AT3896 |
POLISEN |
|
50m |
2:46.61 |
252 |
5 |
Molly Bollbring |
1996 |
AJ2296 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:46.88 |
291 |
6 |
Natalie Strömdahl |
1996 |
AZ3896 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:47.45 |
157 |
7 |
Saga Stille |
1996 |
AQ5896 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:50.58 |
300 |
8 |
Therese Åkerberg |
1993 |
BT6493 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:51.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
358 |
1 |
Malin Lindblom |
1994 |
BX8894 |
UPSALA S |
|
50m |
2:45.50 |
154 |
2 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:43.40 |
263 |
3 |
Matilda Vestberg |
1996 |
AH8496 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:43.18 |
86 |
4 |
Carolina Wiorek |
1997 |
AG3897 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:42.98 |
101 |
5 |
Danielle Lönnberg |
1995 |
AH3695 |
SKK |
|
50m |
2:43.01 |
264 |
6 |
Eveline Westberg |
1997 |
AH8297 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:43.26 |
262 |
7 |
Saga Tjernberg |
1995 |
AS2895 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:45.10 |
352 |
8 |
Michaela Jansson |
1992 |
CC5692 |
UPSALA S |
|
50m |
2:46.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
69 |
1 |
Amanda Malmberg |
1997 |
AG7697 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:41.35 |
56 |
2 |
Emina Bjelak |
1997 |
BC2897 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:40.30 |
275 |
3 |
Åsa Hambraeus |
1996 |
BE5696 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:39.41 |
343 |
4 |
Mari Edlert |
1995 |
AX6695 |
UPSALA S |
|
50m |
2:38.86 |
342 |
5 |
Malin Edlert |
1991 |
CE5491 |
UPSALA S |
|
50m |
2:39.27 |
423 |
6 |
Isabella Lian |
1996 |
AY8296 |
SKURU IK |
|
50m |
2:39.63 |
250 |
7 |
Mathilda Bergström |
1996 |
AF5496 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:40.69 |
362 |
8 |
Josefine Norlin |
1996 |
AM2696 |
UPSALA S |
|
50m |
2:42.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
348 |
1 |
Vilma Heimer |
1996 |
BL3296 |
UPSALA S |
|
50m |
2:37.77 |
127 |
2 |
Viktoria Engsoo |
1996 |
AQ1696 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:36.52 |
115 |
3 |
Linda Bengtsson |
1994 |
AK1494 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:36.06 |
114 |
4 |
Klara Avelin |
1994 |
AY3294 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:35.30 |
133 |
5 |
Sara Huslid |
1995 |
AZ8295 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:35.64 |
110 |
6 |
Johanna Wetterborg |
1992 |
BC0892 |
SKK |
|
50m |
2:36.08 |
134 |
7 |
Cynthia Illanes |
1994 |
AT9694 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:36.94 |
233 |
8 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
SS04 |
|
50m |
2:38.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
398 |
1 |
Josefin Lantz |
1996 |
AW5696 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:34.60 |
160 |
2 |
Elin Wadelius |
1993 |
BC8293 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:34.33 |
88 |
3 |
Erica Åström Hedström |
1995 |
AQ8295 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:33.34 |
203 |
4 |
Frida Grenholm |
1995 |
AP7495 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:32.81 |
76 |
5 |
Olivia Nelin |
1995 |
BE1695 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:33.27 |
305 |
6 |
Elin Postlind |
1992 |
BK4492 |
TUREBERG |
|
50m |
2:33.83 |
318 |
7 |
Towe Hjelmar |
1993 |
BV8693 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:34.55 |
293 |
8 |
Jennifer Ulmgren |
1995 |
BB5495 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:35.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
1 |
Greta Nykvist |
1996 |
AU7496 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:31.72 |
240 |
2 |
Jenny Lindberg |
1993 |
BR9493 |
SS04 |
|
50m |
2:30.80 |
385 |
3 |
Emelie Bäck |
1996 |
AE4696 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:30.00 |
386 |
4 |
Emma Bärnau |
1995 |
AP6495 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:29.68 |
220 |
5 |
Maria Pros |
1992 |
AZ4892 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:29.89 |
427 |
6 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
50m |
2:30.44 |
191 |
7 |
Tove Björk |
1994 |
BB6694 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:31.03 |
426 |
8 |
Hanna Pavlu Lewin |
1993 |
BV9493 |
SKURU IK |
|
50m |
2:32.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
324 |
1 |
Sara Nyström |
1995 |
BT2295 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:29.05 |
251 |
2 |
Tilda Blick |
1996 |
AS0496 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:27.61 |
128 |
3 |
Mazy Fritz |
1994 |
AZ1894 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:26.70 |
405 |
4 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:26.27 |
149 |
5 |
Olivia Määttä |
1993 |
AW3493 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:26.50 |
350 |
6 |
Ylva Henriksson |
1994 |
AA9294 |
UPSALA S |
|
50m |
2:26.77 |
360 |
7 |
Josefine Matkoski |
1994 |
BI1694 |
UPSALA S |
|
50m |
2:28.59 |
143 |
8 |
Camilla Lindquist |
1993 |
AK2893 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:29.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
71 |
1 |
Anna Mathsson |
1994 |
AI5494 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:25.60 |
353 |
2 |
Julia Kindlund |
1994 |
AL6494 |
UPSALA S |
|
50m |
2:24.55 |
337 |
3 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
AA5696 |
UPSALA S |
|
50m |
2:23.83 |
258 |
4 |
Antonia Larsson |
1993 |
AQ1693 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:23.11 |
158 |
5 |
Moa Strannerud |
1993 |
BC9293 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:23.29 |
323 |
6 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:23.87 |
286 |
7 |
Anna Sandäng |
1996 |
AE2696 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:25.08 |
383 |
8 |
Elin Bjurman |
1995 |
AO7295 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:25.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
387 |
1 |
Victoria Frisk-Garcia |
1994 |
AX5894 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:22.84 |
443 |
2 |
Mikaela Bäck |
1995 |
AE9895 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:22.49 |
356 |
3 |
Ebba Lind |
1993 |
AX4493 |
UPSALA S |
|
50m |
2:22.09 |
365 |
4 |
Selma Ogden |
1995 |
AD1895 |
UPSALA S |
|
50m |
2:21.43 |
410 |
5 |
Emelie Åkerström |
1995 |
AM6295 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:21.84 |
399 |
6 |
Caroline Lundström |
1993 |
AO6293 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:22.32 |
185 |
7 |
Sara Sundin |
1994 |
AU0494 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:22.66 |
79 |
8 |
Josefine Schumacher |
1995 |
BC9495 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:23.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
59 |
1 |
Jessica Eriksson |
1995 |
AH0895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:20.74 |
319 |
2 |
Annalee Hogan |
1995 |
AQ0495 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:20.45 |
169 |
3 |
Josefin Hallman |
1995 |
BF4695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:19.29 |
43 |
4 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
POLISEN |
|
50m |
2:18.87 |
176 |
5 |
Carin Klasson |
1995 |
BB4695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:18.99 |
253 |
6 |
Rebecka Bolt |
1993 |
AQ2493 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:20.20 |
72 |
7 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
AQ0295 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:20.47 |
99 |
8 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
AH4293 |
SKK |
|
50m |
2:21.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
272 |
1 |
Elsa Ericsson |
1995 |
AI0895 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:17.65 |
294 |
2 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
AN0295 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:17.04 |
57 |
3 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
AP9895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:15.33 |
172 |
4 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
BB3695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:14.48 |
173 |
5 |
Amanda Jernberg |
1992 |
AQ0492 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:14.74 |
401 |
6 |
Julia Robertsson |
1995 |
AM9295 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:16.80 |
404 |
7 |
Victoria Snekkenes |
1994 |
AE2894 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:17.34 |
393 |
8 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
AJ8496 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:18.45 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
|