Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 30/6 Klockan 16.00. (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjäril Damer 16-20 |
Finaler (4) |
16 - 20 år: Rebecka Palm (1990) 28.01 2012-07-06 |
|
Beräknad start 16:00 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Mariam Moen |
2001 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
37.88 |
19 |
2 |
Heidi Eftestöl |
2000 |
|
KristianSA |
|
50m |
35.86 |
249 |
3 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
AR7801 |
LASS |
|
50m |
35.28 |
42 |
4 |
Kaja Pettersen |
2001 |
|
Haugesund |
|
50m |
35.13 |
355 |
5 |
Ida Ullstrand |
2001 |
BG8601 |
NKK |
|
25m |
35.22 |
444 |
6 |
Michelle Cen |
2000 |
BM3200 |
ÖSA |
|
25m |
35.81 |
307 |
7 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
25m |
37.52 |
52 |
8 |
Celine Gramstad |
2000 |
|
Madla SK |
|
50m |
38.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
8 |
1 |
Pernille Mjaatvedt |
2000 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
34.65 |
172 |
2 |
Emma Hjort |
2000 |
AZ4800 |
KARLSTAD |
|
25m |
34.42 |
475 |
3 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
50m |
33.91 |
51 |
4 |
Malin Ettrup |
2000 |
|
Madla SK |
|
50m |
33.38 |
53 |
5 |
Amalie Nyheim-Grytnes |
2001 |
|
Madla SK |
|
50m |
33.51 |
304 |
6 |
Hanna Karlsson |
2000 |
AI1200 |
SS MORA |
|
25m |
34.17 |
431 |
7 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
34.59 |
86 |
8 |
Astrid Svedberg |
2001 |
AV5801 |
ELFSBORG |
|
50m |
35.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
221 |
1 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
BA5699 |
LASS |
|
25m |
32.58 |
25 |
2 |
Ulva Kristine Olufsen Bra |
2000 |
|
Haugesund |
|
50m |
32.47 |
262 |
3 |
Felicia Smedbäck |
2000 |
BL6600 |
LASS |
|
50m |
31.98 |
269 |
4 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
25m |
31.47 |
196 |
5 |
Alice Almén |
2001 |
AI0801 |
LASS |
|
50m |
31.67 |
10 |
6 |
Tina Hosøy Nordås |
2001 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
32.11 |
50 |
7 |
Karoline Auestad |
1998 |
|
Madla SK |
|
50m |
32.53 |
169 |
8 |
Emmy Hedin |
2001 |
BO5401 |
KARLSTAD |
|
25m |
32.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
220 |
1 |
Elise Gidlöf |
1999 |
AI8499 |
LASS |
|
25m |
31.11 |
148 |
2 |
Angelica Stark |
1999 |
AA7699 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
30.80 |
261 |
3 |
Matilda Savén |
2000 |
BI0400 |
LASS |
|
25m |
30.31 |
69 |
4 |
Sandra Lange |
1999 |
AK0699 |
ALVESTA SS |
|
25m |
29.92 |
142 |
5 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
30.12 |
247 |
6 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
30.41 |
81 |
7 |
Louise Johansson |
1999 |
BF0299 |
ELFSBORG |
|
25m |
30.86 |
37 |
8 |
Mari Lien Børseth |
2000 |
|
Haugesund |
|
50m |
31.19 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
13:01 |
|