Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
07:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (11) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
159 |
2 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
50m |
27.68 |
299 |
3 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
27.58 |
401 |
4 |
Gustav T Madsen |
2001 |
0149AO |
NAKSKOV |
|
50m |
27.40 |
109 |
5 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
27.48 |
104 |
6 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
27.63 |
407 |
7 |
Niklas Andersson |
1988 |
8839AD |
HELSINGØR |
|
50m |
31.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
27.34 |
65 |
2 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
50m |
27.17 |
57 |
3 |
Thor Malmby Jørgin |
2001 |
0111AQ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
27.07 |
148 |
4 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
50m |
27.07 |
400 |
5 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
50m |
27.07 |
360 |
6 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
50m |
27.11 |
191 |
7 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
27.32 |
435 |
8 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
GSK |
|
50m |
27.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
457 |
1 |
Daniel Dyrved |
2000 |
0047AK |
GSK |
|
50m |
27.04 |
410 |
2 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
50m |
27.02 |
281 |
3 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
26.94 |
230 |
4 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
50m |
26.86 |
138 |
5 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
50m |
26.91 |
387 |
6 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.96 |
449 |
7 |
Sebastian Ejdesgaard |
2001 |
0181AO |
HILLERØD |
|
50m |
27.03 |
402 |
8 |
Magnus Madsen |
2000 |
0011AM |
NAKSKOV |
|
50m |
27.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE |
|
50m |
26.58 |
432 |
2 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
26.48 |
265 |
3 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
26.43 |
285 |
4 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
50m |
26.43 |
450 |
5 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
26.43 |
149 |
6 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
50m |
26.45 |
100 |
7 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
50m |
26.57 |
145 |
8 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
26.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
50m |
26.36 |
271 |
2 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
26.33 |
77 |
3 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
26.31 |
143 |
4 |
Mark Wiskum |
2001 |
0123AI |
SØLLERØD |
|
50m |
26.26 |
227 |
5 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
26.30 |
269 |
6 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
26.31 |
168 |
7 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
26.35 |
126 |
8 |
Oscar Fischer Kokholm |
2000 |
0059AD |
SLAGELSE |
|
50m |
26.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
0171AF |
HELSINGØR |
|
50m |
26.17 |
83 |
2 |
William Christoffersen |
2001 |
0147AF |
GLADSAXE |
|
50m |
26.15 |
358 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
26.12 |
245 |
4 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
25.99 |
448 |
5 |
Philip Agerskov |
1998 |
9801AJ |
HILLERØD |
|
50m |
26.11 |
369 |
6 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
50m |
26.12 |
55 |
7 |
Nikolaj Almeborg |
2000 |
0097AN |
RØNNE |
|
50m |
26.17 |
216 |
8 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
9375AF |
ROSKILDE |
|
50m |
26.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
25.96 |
374 |
2 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
50m |
25.90 |
370 |
3 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
25.78 |
415 |
4 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
9821AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
25.73 |
205 |
5 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
25.77 |
178 |
6 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
25.87 |
84 |
7 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
25.93 |
125 |
8 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
25.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
25.67 |
259 |
2 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
50m |
25.61 |
406 |
3 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
50m |
25.55 |
431 |
4 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
25.44 |
166 |
5 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
25.53 |
174 |
6 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
50m |
25.60 |
99 |
7 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
25.62 |
364 |
8 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
50m |
25.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
25.34 |
383 |
2 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
50m |
25.22 |
248 |
3 |
Tobias Andersen |
1998 |
9853AF |
TRITON B |
|
50m |
24.70 |
60 |
4 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
50m |
24.23 |
331 |
5 |
Johannes E. Mariegaard |
1997 |
9743AF |
KVIK |
|
50m |
24.47 |
137 |
6 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
24.80 |
8 |
7 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VEST |
|
50m |
25.27 |
371 |
8 |
Casper Ramsdahl Sørensen |
2000 |
0013AU |
RINGSTED |
|
50m |
25.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
50m |
25.34 |
160 |
2 |
Oliver Vang |
1994 |
9411AD |
NÆSTVED |
|
50m |
25.15 |
430 |
3 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
24.62 |
308 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
23.68 |
98 |
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
50m |
24.40 |
78 |
6 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
24.79 |
384 |
7 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
9771AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
25.24 |
96 |
8 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
50m |
25.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Martin Nielsen |
1997 |
9761AK |
VEST |
|
50m |
25.31 |
66 |
2 |
Lasse Kølle Jørgensen |
1996 |
9697AB |
LYNGBY |
|
50m |
25.13 |
64 |
3 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
24.57 |
67 |
4 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
23.20 |
361 |
5 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
24.33 |
328 |
6 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
24.79 |
329 |
7 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
25.24 |
222 |
8 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
25.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
07:18 |
|