Program för Øst Junior/senior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:10.57 2016-07-09 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
458 |
3 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
0296BA |
VORDINGB |
|
50m |
1:26.12 |
14 |
4 |
Amalie V. Sørensen |
2002 |
0274AC |
VEST |
|
50m |
1:25.08 |
156 |
5 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
50m |
1:25.24 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Amalie Bonnesen |
1999 |
9912AI |
NÆSTVED |
|
50m |
1:22.41 |
246 |
2 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
1:21.17 |
11 |
3 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
50m |
1:20.15 |
394 |
4 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
50m |
1:19.86 |
115 |
5 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
0278AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:20.06 |
323 |
6 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
1:20.17 |
9 |
7 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
1:21.29 |
158 |
8 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
50m |
1:22.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
421 |
1 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
VI39 |
|
50m |
1:18.64 |
154 |
2 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
1:18.19 |
142 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:18.02 |
378 |
4 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:16.99 |
300 |
5 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:17.42 |
209 |
6 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:18.15 |
171 |
7 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:18.36 |
412 |
8 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:18.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:16.31 |
15 |
2 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
50m |
1:15.53 |
408 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:14.68 |
68 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.13 |
330 |
5 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
KVIK |
|
50m |
1:11.43 |
62 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.89 |
241 |
7 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:16.10 |
210 |
8 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
1:16.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
1:16.24 |
150 |
2 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
1:15.46 |
239 |
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:13.68 |
286 |
4 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
1:10.40 |
296 |
5 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:11.41 |
232 |
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
1:14.84 |
339 |
7 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:15.92 |
75 |
8 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:16.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.14 |
249 |
2 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
1:14.91 |
297 |
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:13.57 |
416 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:08.94 |
293 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:11.25 |
169 |
6 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:14.71 |
229 |
7 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
1:15.69 |
121 |
8 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:16.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|