Ohjelma Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (3) |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
0185AF |
KØGE |
|
50m |
2:45.11 |
238 |
2 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
50m |
2:34.76 |
307 |
3 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:30.94 |
175 |
4 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
2:22.61 |
3 |
5 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
50m |
2:25.85 |
302 |
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.62 |
5 |
7 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
50m |
2:39.33 |
273 |
8 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:50.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:41.50 |
131 |
2 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:32.67 |
109 |
3 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:29.82 |
235 |
4 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
2:22.28 |
129 |
5 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:22.76 |
177 |
6 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
2:32.34 |
392 |
7 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
9869AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:36.71 |
414 |
8 |
Andreas Norup |
1999 |
9927AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:47.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
50m |
2:40.42 |
22 |
2 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
2:32.66 |
105 |
3 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE |
|
50m |
2:28.01 |
306 |
4 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:22.15 |
363 |
5 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:22.73 |
189 |
6 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
0085AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:31.62 |
413 |
7 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:35.43 |
78 |
8 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:46.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|